Tanda mengandung anak perempuan

Apa tanda-tanda ketara ye kalau ngandung anak perempuan? cube share sikit..

18 Balas
Tulis jawapan

sy ngandung 4 boy xde alahan.. bacaan jantung baby tiap kali checkup memang 140 atau kebawah.. klu yg ke 5 ni girl tibe2 alahan teruk sgt2 mase awal2 aritu.. skrg dah 22 weeks 3 ari...dah xde alahan lah tp xsuke makan makanan yg masam2, suke manis, pedas, suke aiskrim, payu dara kiri lebih besar dr kanan, dan tiap kali checkup bacaan ja tung baby 150 keatas saje.. xde 150 kebawah setakat ni lah..muke naik jerawat n kulit mggelupas hiatm2 kat muke tu, masa nak boy bersih elok kulit muke๐Ÿ˜…tu yg sy nmpk kelainan sy kearah tu lah.. lain org lain lah kan hormon nye.. dan sy dah 3x scan di swasta semua lain2 doc n semua doc kate dah confirm baby girl insyaAllah.. nnti tggu 25 weeks nak pergi buat details scan pula InsyaAllah..

Baca lagi

kalau saya... masa 2 anak lelaki ...saya suka betol melaram...mmg saya gigih makeup bagai...kulit pon helok je sampai bersalin...perut pon xnampak...๐Ÿ˜…...kali ni bby girl...kulit crack...kusam...malas nak melaram...nk usung perut pon xlarat...baju sepnjang preggy ni semua kaler kelabu dan hitam je...๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

Baca lagi

Setiap orang tak sama, macam saya masa first and 2nd trimester malas betul nak makeup nak cantik2 memang selekeh je kat rumah, muka kusam & sembap, tapi dah masuk 3rd trimester muka makin berseri and glowing cewah hehe and alahan pun kurang

Saya sebelum ni anak boy, xde alahan langsung, muka glowing lps tu makan semua takde masalah. Tp kali ni, muka naik jerawat, alahan mabuk bagai pastu muka xde seri sgt.. Baru 18 weeks..

saya girl .. saya tetibe suke coklat since 7 month , padahal before this x suke langsung .. kukit tak pakai skin care pape sepanjang 9 bulan ni tapi helok .. dan saya suke sgt masak2 ..

VIP Member

Masa saya ngandung anak 1st, perempuan, sy takde alahan sgt just mcm ngidam makanan je tu pun ngidam benda benda manis. suka mkn ice cream vanilla hahaha

sy 3 org ank pompuan...tak suka mekup langsung,kulit kusam,tak de alahan...kakak sy 4 org lelaki suka mekup,kulit muka cantik sgt

Setiap org berbeza beza tapi kalau saya. Yg saya perasan saya suka manisan, taksuka bermekap sangad, alahan trimester pertama sampai trimester kedua.

sy juga pernh ngndung girl n boy.. suka mnis semua tu.. ank laki pun suke mkn manis.. beza nya perut terasa tinggi.

VIP Member

takda alahan langsung, mkn pun tak pilih, make up hari2, takda jerawat, glowing semacam.