15 Balas

Anemia sgt berbahaya bagi ibu mengandung. Dlm buku pink ada tulis komplikasi anemia terhadap ibu dan bayi dlm kandungan. Rajin2 baca buku pink tu sis. Saya dulu paling rendah hb 7.2 je smpai doc suspect saya ada talasemia. Kena pantau betul2 dgn doc time tu. Bila bersalin anak saya kecil,2.4 kg je. Ada kaitan dgn hb low juga tu

Sy anemia sebelum kawen sampai sekarang tengah pregnant ...anemia kne jage peringkat awal... bole kawal dgn ubt...mkn je ubt anemia yg kk bg..klu hb sis turun mendadak sis bole pengsan...bahaya utk kandungan jgk

saya 9.3 hb low , nurse kata tak cantik .. then saya usaha mkn ape yg nurse pesan .. harap2 checkup nih naik lah hb saya 😅 sbb bole mmbahayakan baby dlm kandungan .. ade baca dlm buku pink tuh ...

Anaemia atau hb low bahaya sis kalau tak jaga betul2. Rasanya boleh tumpah darah time bersalin. Sy haritu hb drop sbb ubat habis, so kena maintain iron tablet dua biji sehari.

Mungkin ada sebab kot doc bagi ubat itu ini dkt kita. Ikut apa sakit kita agaknya.

VIP Member

Bhaya sis..effect pd kita n bby... https://id.theasianparent.com/bahaya-anemia-pada-ibu-hamil Harap link ni dpt mmbntu sis .. jg dri bebaik k 😉

Bahaya sis anemia boleh buat orang tak selera makan mcm nak pengsan setiap jalan pastu boleh bersalin pra matang lagi mcm sya dlu

Bhya tp jgn risau ikut pe nurse n doc ckp t ok lah tu sy pon sma ugk kdg2 stress tp kena usaha lah untk naikkn hb

Bahaya..komplikasi ibu dan anak. Risiko tumpah darah lepas bersalin

jiran sye dri awl hingga brslin hb 8-9 jee. ank lhir 3.01kg.

Bahaya sis .. bahaya untuk baby dan juga ibu ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan