16 Balas

Saya juga kak. . Anak saya 2tahun 4bulan. Saya makan ubat ni.noriday . Then,saya stop.saya rancang sendiri. Tiber,suami nak anak lagi katany(sorry,ayat kurang sopan ya) .kmi usahakan. Tau tak? Saya rasa nk give up dh. Ingatkan terus lekat sbb dh lama xmkn ubat. Nasib saya baik,saya tunggu dekat 5 bulan utk dpt baby lagi. Huhu. .so,kta kena syukur kak. Nak dapat anak tu susah sebenarnya,kuasa tuhan .betul.baru saya tahu..walau subur mcm mana pun kita,tuhan xnk bg,kta blm dpt anak tau. Anak tu anugerah.jgn stress ya sister 🙂

sy n hubby planning sndiri je.sy lgsung x ambil apa2 perancang.hubby jnis x kisah guna kondom n buang luar.tp ssh sikitla nk dpt lelaki yg mcmni.planning ni kena dua2 bg kerjasama baru mnjadi.mmg ssh la bila ada ank kecil rapat2 ni.kalau mental x kuat bole jd depressed.yg pnting suami sis kena bntu sbyk mungkinla.

Samalah sy sis. Anak no 2 da 3thn baru pregnant. Planning sendiri je. Husben buang luar je.. sbb da bncg ngan husben dia pon ok. Sbb sy jenis takot masuk2 benda dlm bdn ni. Penah cucuk tp xsmpai sethn da preggy balik.

See yg pakai perancang pun sangkut apa ntah lagi yg tak pkai kan. Anak tu rezeki tuhan bagi sis, sehebat mana pun kita merancang, perancangan tuhan tu lebih utama. Nasihat saya, sabar dan kuatkan hati. Anak² dan keluarga sis memerlukan perhatian dan kasih sayang seorang ibu. Don't stress.

Pakai perancang apa pun tetap ad possibility utk mgndung. Lpas ni sis cuba buat dua kaedah. Cth sy ccuk depo + xbuang dlm. Komunikasi dgn suami. Lpas ni jaga diri dan emosi baik2.. apa2 hal buat sis stress luah kat suami atau siapa2 yg sis bolei percaya. Take care mommies 💕

rezeki awak,xpe lepas ni rest ok.mcm sy anak pun jarak dekat nak masuk 4 dah..semua jarak setahun lebih jer tu pn rancang sendiri.mmg agak penat sikit anak kecik2 tp insyaallah...jaga amanah Allah nt Allah permudahkan urusan kita.jangan stress ok

insyaallah allah permudahkan segalanya. doa yg baik2 je. dulu akak pun mcm tu. dgn anak kecik lg, mengandung pulak. ddk dgn mertua yg tak brp suka dgn akak. skg bila akak fikir balik, akak senyum je sbb anak2 akak dah besar remaja

Sis ada buat checkup tak lepas pakai iucd tu.. Mcm sy pasang di KK. So awal2 checkup 3 bulan sekali lepas setahun checkup 6 bulan sekali. Nurse akan tengok cek benang dan sebgainye.

VIP Member

be positif sis... Allah bg rezeki tuh utk sis mksdnya sis mampu tuhhhh 🤗 moga sis sentiasa positif dan dipermudah urusan

VIP Member

Tahap kesuburan masing2 berbeza. Apapun moga sis tabah dan kena banyak berbincang dengan suami dan doktor

VIP Member

Jangan stres sangat ya. Mungkin ada sebab Tuhan bagi rezeki tu.. In sha Allah awak boleh!

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan