Nur safiya Mikayla ❤️❤️

Alhamdullillah semuanya di permudahkan.. 5.4.2020 Jam 3.30 subuh terbangun sbb sakit pinggang yg teramat sgt ,sempat keliru ni sakit nk bsalin atau Brixton Hicks?..sbb tkda Rasa sakit di bwh perut. Sempat sapu rmh sambil tgk jam,sakit pinggang bdenyut yg teramat sgt Makin kerap ,dlm 10 minit .. Masa buang air kecil tkda kluar tanda apa pn ,sambung blk mnyapu .. time ni lah Rasa mcm tk selesa ..Saya sapu jari kt area vigina ,melekat mukus warna merah.. Cpt² bangunkan suami ..Masa tu Saya terus masuk ke bilik air utk Mandi ,Saya cuci rambut Dan ikut petua yg kwn bg .. minum air dr hujung rambut .sblm tu Saya selawat dlm hati niatkan dlm hati semoga di permudahkan urusan Saya bersalin Dan baby kluar dgn lancar Dan cpt. Masa dlm kete suami Tanya kad klinik Mana ..Saya ckp alamak tertinggal kt umah.. sib baik lah blm jauh lg ,Patah blk umh utk ambik kad . Dlm perjalanan Saya perhatikan jam dh Makin kerap sakitnya, dh setiap 5 5 minit ..Saya gosok perut Saya ckp sabar ya baby jp lg Kita sampai kt hosp ,baby jgn lahir dlm kete ya . Perjalanan ke hosp Masa tu mmg mudah sbb subuh kan ,jd blm byk kereta ..sampai di satu roadblock ni ,suami bhenti .. polis yg bertugas tu Tanya ,nk kemana ni encik ..suami jwp ,nk hntr isteri bsalin.. Polis tu ckp ,ok encik blh jln.. Sampai kt hosp masuk ke bilik penilaian , alhamdullillah tk ramai ibu yg nk bsalin mnunggu dlm tu .Kira Saya sampai ,tukar baju duduk tk sampai 5 minit , doktor panggil baring atas katil utk pasang alat dgr pergerakkan baby tu . Masa tu sakit kt pinggang mmg dh semakin kuat ,satu yg Saya amalkan .. sepanjang baring tu Saya tenangkan diri bila sakit tu dtg Saya set kt otak Saya utk tenang sambil dlm hati Saya baca ayat kursi Dan zikir nabi nuh.. Alhamdullillah tenang rasanya . Lps setengah jam baring doktor panggil tukar ke katil lain utk scan ..lps je siap doktor scan, Saya rasa ada benda meletup dgn kluar cecair panas ..Saya bgtau doktor , doktor ketuban Saya dh pecah ..time ni jgklah Saya Rasa btl² nk mneran . Kelam kabut doktor panggil nurse suruh hntr Saya ke bilik bersalin ,Masa dorg tolak Saya ke bilik bersalin tu Rasa nk mneran dh semakin kuat ,nurse suruh Saya rapatkan kaki .sampai je kt bilik bersalin nurse minta Saya tukar ke katil khas ,tp Masa ni Saya dh tk mampu nk tahan lg .. Saya teran sekuat hati ,wlu pn nurse ckp jgn teran dlu blm nampak kepala baby kmu lg. Tp daya utk mneran tu tlalu kuat sampai Saya tk blh nk tahan , alhamdullillah 3 Kali teran kluar lah cahaya hati Saya ..bayi perempuan berat 3.8kg (jam 6.23pg) Allah makbulkan doa Saya utk bsalin siang ,Allah mudahkan segala urusan Saya utk melahirkan Dan baby pn sht ,tkda kuning.. Sepanjang mengandung mcm² dugaan sampai ke satu tahap hampir down jg .. injek inferon utk naikkan hb darah selama 10 Hari berturut² , kesan lebam bekas injek tu sampai skrg msh Ada ?warna purple hitam. Maaf lah klo tulisan Saya ni panjang sgt ?.. pd yg sudi baca terima kasih Saya ucapkan ❤️❤️. Pesanan Saya klo Rasa sakit kt pinggang perhatikan jam klo dh kerap Sgt jgn tggu lg ya , cpt² lah ke hosp .. sbb nk bsalin ni tk semestinya Ada rasa sakit kt bwh perut.. lain² anak lain pembawaannya. Utk ibu² yg sdg mnunggu Hari , Saya doakan semoga di permudahkan segala urusan ..di beri kesihatan yg baik Dan selalu berada dlm lindungan Allah Swt .. aamiin

24 Balas
Tulis jawapan

alhmdulillah..thniah..seronok bc crite sis..slmt bpantg ya