75 Balas

Saya last period bulan oktober then bulan dec g klinik scan mengandung ke x.. doc check x nampak apa2 pun.. doc cakap perut saya banyak angin.. and saya ada masalah period x teratur.. doc bagi ubat turun haid dalam 5 biji.. tapi lepas makan ubat period x datang pun.. awal feb saya ke klinik lg utk tahu apa masalah kesihatan saya.. and doc scan rupanya saya dh pregnant 8 weeks.. means that bulan dec masa saya jumpa doc saya dah pregnant 3 weeks tapi doc scan x nampak kantung.. alhamdulillah mujur baby saya selamat kerana saya dah makan ubat turun haid tu.. now dah 10 weeks.. doakan semoga baby saya sihat dan selamat dilahirkan ☺️ sorry long typing just sharing my story kalau dah lama x period tapi x nampak kantung better jgn makan ubat yg merbahaya kandungan.. tunggu at least 3 - 4 weeks baru checkup doc semula

Masa tu upt -ve ke ve

Alhamdulillah. Tahniah sis. Tp normal ke saya pegi scan td doc cakap nampak kantung cuma tak nampak bby lg sebab kecik. N scan pon tak boleh detect berapa week. Doc cuma kira myb dah 7week dari tarikh last period. Debar pulak saya ni nak repeat lg 2minggu.

Sy tuari msok wad.. 4week x silap.. Scan x nmpk lngsung. Tp doc cek dri bwah mggunakn kondom.. Dok selok2.. Bru nmpk mmg btol prgnnt.. Prasaan tu.. Hppy sgt.. Sbb mmg nk bby lgi.. Yg slung da 5thun..

Knp doctor tu tanya mcm tu 😅 sy pergi klinik 4 week utk confirmkan pregnant. Doctor cuma buat upt and advise on jaga makan semua tu je. Doctor sdri ckp tak payah scan sbb kecik lg. Btw jaga diri elok2 sis

Buat org risau je. Takpe yg penting skrg dah nampak scan. Puan kena jaga pemakanan dan jgn buat kerja berat2. Kandungan masih awal lg tu

Mungkin awk ada masalah period tak teratur.. 3 week tu mmg tak nmpk apa2 lg.. sy masa scan 4 week pun tak nmpk apa2.. sabar menunggu tiap 2 minggu nak gi scan balik.. mmg stress jgk la..

VIP Member

tahniah sis,doakan sy jugak..bestnya 😟 husb slalu gosok² perut,smbil ckp ank ayh bgai..tp belum ada rezeki 😭 kt situ dah nmpk dia pn trtnggu²

Hari tu pon saya scan x nampak sis, dokter kata pon saya dgn suami dah getaq, last skali dokter scan lalu bawah ,baru nampak, sebab kecik lagi ada bawah

Betul tu. Allah adalah sebaik baik perancang.. Saya tunggu 5tahun 6bulan, alhamdulillah .. Sekarang dah 28w4d.. moga semuanya selamat,aamiin..

doc doc skrg tatau laa klu depa ni belajar jadi bijak ke sebaliknya ke doc tuu tapi kdg karakter ta mcm doc, mulut pun mcm puaka ja kdg haihhh btw tahniah sis

Agree..sye pn kes yg sama..rase nk cepuk muke doc tuh..pegi scan first 8weeks kt klinik gynae..dr scan xnmpk apa, nmpk hitam je screen tuh..then dye tnye, “awak ada tumpah darah x? Or blood spot?” Sye ckp xde, cket pn xde..dye tnye smpi 5 kali..nk suro sye jwb “ye”..sbb dye ckp sye gugur ape sume..bengong pnye dr..muke pn mcm bdk bru abes matriks tgk gaya nye🤦🏻‍♀️ last2 jmpe Dato Dr Hamid Arshat masa 9 weeks..elok je baby sehat, heart beat sume dh ada dah..padahl baru seminggu lpas tuh je dr xjmpe apa2, kantung pn dye xjmpe..alahai🤦🏻‍♀️ Alhamdulillah dh 2nd trimester dh skrg

Tahniah sis. Sy pun scan msuk 6week 1day xnmpk lagi. Hopefully lepas 2week lagi nmpk lahh. Doakan saya ye. Risaunyaa

Saya scan 6 week 1 hari, tak nampak lagi kantung

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan