buasir lepas bersalin

ade tak ubat farmasi atau petua untuk baik dari buasir selepas bersalin. sakit sngt..😔

6 Balas
Tulis jawapan

Terkadang, buasir selepas bersalin boleh menjadi satu cabaran yang tidak menyenangkan. Anda boleh cuba beberapa cara untuk meredakan ketidakselesaan dan merawat buasir. 1. Pastikan untuk minum banyak air dan makan makanan yang kaya serat seperti buah-buahan, sayur-sayuran, dan bijirin. Ini membantu melunakkan najis dan mengurangkan tekanan pada saluran pencernaan. 2. Amalkan gaya hidup yang aktif dengan melakukan senaman ringan seperti berjalan atau yoga, tetapi hindari aktiviti yang boleh meningkatkan tekanan pada kawasan buasir. 3. Mandi air sejuk atau letakkan kompres sejuk pada kawasan yang terjejas untuk mengurangkan pembengkakan dan kesakitan. 4. Ubat-ubatan boleh membantu meredakan kesakitan dan keradangan. Ubat hemoroid yang boleh dibeli di farmasi tanpa preskripsi atau ubat topikal seperti krim atau salap boleh membantu mengurangkan gejala buasir. 5. Elakkan menggeletar di tandas dan elakkan mengedan terlalu kuat semasa membuang air besar. Jika kesakitan terus berlarutan atau jika ada gejala yang serius, adalah penting untuk berjumpa doktor untuk mendapatkan rawatan yang sesuai. Doktor mungkin menyarankan kaedah rawatan lain seperti pembedahan atau rawatan laser jika diperlukan. Semoga nasihat ini membantu meredakan ketidakselesaan yang anda alami. Jangan ragu untuk mendapatkan bantuan profesional jika diperlukan. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

sy pon buasir dah lama . masa 3rd trmster sy slalu sngat buasir, then mak sy sruh sy slalu sapukan minyak .. masa dalam pantang pon kerap buasir sbb sy xsuka makan sayur . smpai skrg sy amalkan, alhamdulillah last buasir masa pantang tu ary je . abah sy pon amalkan tapi skali dgn ubat telan, hilg terus buasirnya . smuanya dgn izin Allah SWT, kita cuma ikhtiar 😊

Baca lagi
Post reply image

Tak ada ubat 😅 just makan ubat pelembut najis, bykkan minum air kosong, bykkan makan sayur supaya najis tak keras. Nanti dah 2/3minggu mcm tu buasir akn mengecut sndiri dan tak sakit. Kalau sakit sgt, blh mkn painkiller yg hospital bagi ataupun panadol😊 ini cara sy lah sebab sy pun pernah mngalami buasir slpas bsalin. buasir sy dulu sbsar biji guli🙊

Baca lagi

saya PON kena haritu..laki saya belikan krim sapu Himalaya dgn ubat makan 3 ari dh ok tapi kena konsisten pakai krim tu kalau nak cepat baik setiap kali mandi atau buang air besar saya mmg pakai jek ..ubat tu plk lps saya makan tu najis saya jadi cair.saya makan ubat pelembut najis tu x jalan ..lepas makan ubat tu baru ok

Baca lagi

Xde ubat.. Sy makan panadol jek masa sakit aritu.. Pastu makan ubat pelembut najis..

Nurse kk ada bgi tips guna sitz bath rendam dgn air garam suam2 tu