Berak baby 2m

Ade tak ank momy yt mnm susu formula tk berak 2/3 hari

3 Balas
Tulis jawapan

Adakah anak Mommy yang minum susu formula tidak berak selama 2/3 hari adalah perkara yang agak biasa. Ini mungkin disebabkan oleh formula tersebut, perubahan dari susu ibu kepada susu formula, atau reaksi badan anak terhadap makanan. Bagaimanapun, jika bayi Anda mengalami sembelit yang berterusan, disarankan untuk berjumpa dengan doktor kanak-kanak untuk mendapatkan nasihat yang lebih tepat. Doktor mungkin akan menasihati langkah-langkah untuk membantu bayi berak dengan lebih lancar, seperti memberi lebih banyak air, pijat perut, atau pengubah jenis makanan. Jaga kesihatan bayi dengan memberikan perhatian kepada isu ini, dan jika keadaan berlarutan, adalah penting untuk mendapatkan rawatan dari pakar kesihatan. Semoga bayi segera pulih! https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

baby sy kadang ada juga berak 2 hari sekali. tapi texture taik ok so far. cuma bila lama tak berak dia kentut tu busuk betul ya 😅 tgok texture najis dia sis. kalau ok should be no problem

2mo ago

Aah betul sis hehe bau betul kentut dia 😂 tapi anak saya baru tukar susu mmg mcmni. Akan berak ketul dulu baru lepastu tekstur poo dia normal.. mungkin sebab pertukaran susu tu kot🥲

anak saya sebelum ni sembelit berak 2@3 kali sehari. Malam2 meragam menangis, jadi saya tukar susu .. sebelum ni guna Dutch baby Dan lactogen tak sesuai. Jadi tukar s26 pink pula.🥲

2mo ago

oh yeke. Tengok die meragam nangis tu yg kesian kan. Anak saya tk berak sbb ni la, saya tukarkan susu yg baru.. hari yg kedua baru die berak tp akan berak ketul dulu. Lepastu barula tekstus dia ok🥲🥲 tapi kesian la tengok diaa sembelit memula🥹