minyak kelapa dara

Ada yg tahu ke ape fungsi minyak ni ketika pregnant dan ada yg dah amal ke??

11 Balas
Tulis jawapan

X amal pun... dgr mitosnya boleh senang bersalin.. tp wallahualam... sbb kt hosp sy bersalin ritu mmg ada tampal notis penggunaan minyak kelapa dara ni dilarang.. plus masa da selesai bersalin doc ada tny sy,, kut2 sy amalkan minyak kelapa dara.. sy explain kat doc yg sy x amik pun minyak tu... just makan ubat2 yg kk bagi, jaga pemakanan, dan kesihatan.. alhamdulillah.. aritu masok labour room 3.45ptg & bby selamat kluar 4.01ptg.. awak mkn sayur banyak2 masa preggy pun dah okay... n minum jus bnyk2

Baca lagi
4y ago

Oh. Sama kes macam minum air selusuh. Contraction tapi takde bukaan.

VIP Member

Ade orang die buat minum knonnye boleh senang bsalin tp ade bace doktor Imelda tulis smue 2 x betul,mnyak klape dare ni x mnjamin pun senang bsalin bile d minum,die cakap untuk kgunaan luaran ok mcm minyak untuk buat urutan perineum baru boleh elak koyak smasa bsalin d tambah dgan care teran y betul πŸ˜‰

Baca lagi

Mnum Bgi kulit bby cntik je.. Sapu kat perut untuk elak kan rengangan kulit sapu kat miss v untuk lembut kan miss v.. Kalau ad yg kata Mnyak kelapa sng bersalin mnipu je..

Follow dr IMELDA BALCHIN. Search post minyak kelapa dara. Dlm sana ramai feedback. Baca la.. dah baca baru tau nak amalkan kah xπŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

Mak saya cakap tu semua karut je. Kononnya bersalin nanti tak koyak lah, anak gebu lah, hahahaha

VIP Member

saya tak minum tp saya sapu sekitar vagina untuk taknak bg kering.

VIP Member

D’aura pun macam okay. But saya consume mamariam πŸ‘πŸ»

Lawas pembuangan, naekkn hb, senang bersalin

Naikkan hb,,,lancarkan pembuangan

Lawas pembuangan senang bersalin