???

ada x kwn2 kat sini yg penah jd mcm sy... tlg bagi nasihat sikit sb sy rs dh down sgt2 ?? sblm ni sy pnah gugur thn lpas bln 10...now,sy preggy dh 9week arini.. mslahnya dr awal sy preggy sy dh start bleeding smpila ke arini... tp xdela ari2... selang...kuar drh mcm drh yg nak abis period... sy dh jmpa DR swasta dia scan mmg ada nmpk kntung n bagi sy mkn ubat duphaston & asid folic.. msuk ni sy dh hbiskan 3 kotak ubat duphaston tu... 16/6 aritu sy dh buka buku klinik..diorg tau sy ada bleeding n on ubat duphaston tu jd temujanji sy dgn DR Pd 2/7 di KKIA.. Ms tu Dr tnya msh bleeding ke... then dia cek. pangkal rahim. sy guna. muncung itik tu.. dia bgtau mmg ada kesan drh lama dlm. pngkal rahim sy... dia bgtau kndungan sy 50~50 smada jadi or selamat.. dia suh rehat bnyk n doa bnyk2...lpas dr cek. muncung itik mcm bleeding sy mkin kerap.. tp still xde kuar mgalir mcm 1st sy gugur dulu... 4/7 sy pegi. kecemasan sb mcm ada keluar drh ketul kcil.. smpi kcmasan cek tkanan semua ok... cek pngkal rahim guna muncung itik skali. lagi ?? dgn DR seluk dlm pngkal rahim nk tgk smada buka ke xde... Dr xble nak kata gugur ke sb kndungan msh baru.. ms tu bru 8w5d bgtu.. suh dia suh balik n rehat bnyk2... slaps dr kecemasan tu mcm mkin kerap bleeding sy.. cumanya kluar drh beku bgtu je.. smpila arini dh 2x sy gnti panty liner, dr still kuar tp xde lekat dkt pantiner... ari2 sy on off sakit... sampi saat ni sy hnya bbaring ?? 10hb ni appoiment sy di O&G klinik... kat sana ade pakar.. sy harap kndungan sy ble btahan utk tau apa sb jadi... sy dh mcm pts harapan dh skrg.. sy dh hilang anak syurga sy thn lpas... kali ni sy nak sgt2 kndungan sy selamat.. tlg doakan sy ye...

39 Balas

Salam sis.. Sis kene kuat yer.. Inshaallah ada rezeki...terus kn makan asid folic.. Readykan rahim... Sayabpon penah jadi mcm sis... Saya xde ilmu.. Next time sis jgn benarkan scan guna muncung tikus tu... Bleading yg cikit /tompokan coklat pada awal kehamilan normal... Mmg akn berlaku pada sesetengah org.... Septutnya doktor just bg ubat kuat kan rahim... Sampai minggu ke 12 max klu scan masih xde pape bru d&c... Saya dulu twin.. Then ada tompokan coklat n bleading sikit.. Saya xde ilmu n terlalu percayakan doktor... Doktr kerajaan scan kate kantung dah kosong... Scan lalu bawah.. Berulang kali... Lepas scan blik bleading lagi byk... Saya pergi pakar o&g swasta scan rupanye saya pregnt twin.. Tp disebab kan dh scan dri bawah berulang kali jnin pecah... N saya sah gugur... Bile ingt terasa sedih... Tp kite kene redha... Lepas pada kejadian tu saya bykkn membaca... Saya ambil tahu ape hak2 kite n rawatan yg perlu doktor ambil... Moga lepas nie sis ada rezeki... 😍😍😍 Big hug for u.... 😍😍

alhamdilillah semoga dpmudahkan segala urisan sis..iya sy skrg still on acid. folic.. dan akn terus makan.. moga2 ada rzki utk sy lain ms in sha allah

Same mcm saya sis...kandungan skrng dah 7 week aritu ade bleeding n dr dah bg duphaston n inject skali untuk kuat rahim..now saya still ade spotting...bile check pakar n scan semue dr kate ade darah beku/minimal subchoronical harmotage kat area rahim...yg turun tu ialah darah tu...but still dr treat as 50 50 sbb xtau peluang tkt2 tereffect baby...baby ok n heartbeat pun ok..now saya still consume duphaston n everyweek kene pi cucuk ubat kuat rahim...sama2 kite doa yg terbaik...

semoga dpmudahkan urisan sis dan baby ya amin.... cuma sy.. Allah blm nak bagi sy rzki 😔

Mcm sy ari tu kndungan dlm 18 week..ada kluar drh tp sy x p klinik..sy cma jmpa bidan,bidan tu ckp pranakkn sy dh trun bwh sgt² klau x penaikkn cpt blh terkluar...tp alhamdulillah lps je sy naikkn blik pranakkn sy,bykkn rehat,jgn bt kje brat,jga mkn& yg pnting klau kita nk buang air bsar@kcik bt msa skrg duduk jgn mengcangkung..klau kita mengcangkung pranakkn kita akn trun ckit²...alhamdulilah skrg ni kndungan&bby pn ok...drh pn dh x kluar...

iyaa... tlg doakan tuk sy ye... amin.. amin.. in sha allah

Saya sampai sekarang mcm tu.. Smpai sekarang dh masuk 6 bulan.. Bleeding sikit2 gitu la tnpa sebab.. Kena kuat n positif doa banyak2 sis.. Rehat banyak..bed rest ja kalau jadi cmtu.. Sy macam tu jugak.. In shaa Allah.. Semoga kita selamat melahirkan baby 1st yg ditunggu2 ni dgn selamat ya..saya pun dah 2 tahun kawen.. Sayang sgt kandungan ni

amin... amin... semoga dpmudahkan segala urusan sis ye.. sy tmpang gembira dan doakan semiga semuanya baik2 blaka... doakan mg sy pun ade rzki. mcm tu lpas ni in sha allah... amin

cuba rawatan islam sis..kalo sy sblum ni 2x ggur..kwan suggest cek kt ustz ..sy g kat 2 org ustz..due2 cek rupanya ade ummu sibyan..sis gugel la k..ummu sibyan akn kcau kndungan kite smpai ggur..ustz bg sy air tawar..xsmpai sbulan lpaa tu peknen lagi..skang dh 19w alhamdulillah..tp air ustaz mmg xpnah miss ar..sllu smbung

smlm sy dh pegi btawar.. ustaz tu kata lpas btawar kalu rs perut tu. mgeras in sha allah janin msh ade kalu xde rs.. mmg dh xde rzki dia. kata... lps tu. mmg ade rs mcm. mgeras.. wallahualam. kan

Salam dear...jgn stress sgt tau n bykkn berehat n tenang kn diri... Takut lg awak stress lg akan effect kandungan..ikut ja apa arahan doc dan teruskn mkn ubat spt biasa.. akk doakn awak n baby semoga semuanya selamat dan solat jgn tinggal... Keep strong dear 💪💪💪💪

iyaaa.... tp dh mcm pobia sikit huhuhu.. apalun mekasibatas agla nasihat dan kata2 smngat

Sabar ye sis... sy pon same... 6tahun kawin..awal tahun lepas sy preggy... sy pon ada mslh sme cm sis blding... sampai 10w je bertahan pastu gugur... skrg sy preggy yg ke2... pon maslh yg same... skrg dh 7w sy pon harap sgt yg kandungan sy ni selamat... aamiin.

amin.. in sha allah.. mekasih ye.. tq sb respond

Duphaston mkn berapa biji? Saya pernah alami spotting 3 episod semasa kehamilan. Doktor suruh makan duphaston 2 biji setiap 8 jam. Alhamdulillah stop dah spotting tersebut. Doktor advice sis makan duphaston camne?

Pegi hospital lain utk 2nd opinion.. penah mkn duphaston.. & insert ultragestron...lepas guna ultragestron.. alhamdullilah 30 weeks now.. doakan Saya selamat sehingga bersalin

sabar sis....sy da 4x kguguran nasib ank sangkut 1 pastu preggy gugur blik...skg nie tgh preggy lg 5w mudah2an x apa2 ngan kandungan nie... sabar sis, slagi msh rezeki kta ada lh tu

semiga dpmudahlan urusan sia dan baby ya.. amin... utk sy.. Allah blm nak bagi sy rzki.. sy gufur. kali ke 2, 10hb aritu 😔

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan