Naikkan berat badan baby 4 bulan

Ada tips nak naikkan berat badan baby tak dgn susu ibu ? Saya full bf , misi cakap nak turun ke draf kuning dh risau pulak , dia naik tapi tk sampai 1kg bulan jan ni dh masuk 5 bulan πŸ₯²#pleasehelp #ingintahu #firs1stimemom

9 Balas
Tulis jawapan

Jenis bb awk kerap tido n kuat menyusu x.mcm bb sy Jenis lepas mnyusu lepas tu tido..kdg lepas nyusu main2 kejap n tido.menyusu Jenis lama n kerap..biasa xsmpai sejam mntk menyusu lg.mlm pun mmg kerap menyusu wlau bb x buka mate..dia akan cari.berat dlm sbln2 naik sekilo setengah or sekilo.

TapFluencer

Lebih kerap susukan anak pada jam 10pm ke 4 pagi. Nutrien terbaik drpd susu ibu. Pastikan waktu tidur anak nencukupi Bawa anak jalan2 kena sinar matahari pagi Berdamping bermain dgn anak ,bagi dia aktif utk tumbesaran fizikal dan mental dan ceria.

Baca lagi

Sy anak no 2 masa tu berat naik cantik .. die suka mengempeng masa tido malam pastu sy Suka amalkan teh longan kurma merah tu bykkan makan ikan rebus jee … ade yg kata anak kuat ngempeng memang senang naik berat tambah2 waktu malam df baby

4mo ago

X pon kukus ikan tu pon sedap sy makan dalam pantang pon cmtu sis

Sata fuly bf tp ank saya 5 bulan 8.3 kilo ni 8 bulan nasib naik sikit kalau naik refer pakar .. awak kena pndai main ubah polo tidur anak , susu cukup tak susu bdn .. cm anak saya kuat susu ..bila da mkn susu mkn semua kuat

Kerapkan menyusu baby. Lagi lama dia menyusu lagi bagus. 15min ke atas tu baby dah dapat susu pekat dari badan. Yang tu buat tambah berat baby awak. Jangan biar baby selalu tido

TapFluencer

kerapkan penyusuan. pastikan baby myusu sehingga dpt susu pekat dari si ibu.. hindmilk boleh tambah berat badan.. waktu mlm pun sama.. jgn biarkan baby tidur lama..

Anak saya full bf n consistently naik 1kg sebulan alhamdulillah.anak sllu bangun menyusu mlm sbb susu mlm lah banyak lemak bagus untuk naikkan berat

kerapkan bagi susu kat bayi..jangan stress tkt susu xmau kluar..kalau rajin pam/urut biar susu jadi pekat dan berlemak..

jadual tido baby awak okay tak? selalu baby menyusu berapa lama. berapa jam sekali awak?

4mo ago

mean baby 12am baru tido ya. 1st kena ubah polar tido baby awak. sebab tido yg cukup juga memainkan peranan penting dlm kenaikan berat badan baby. gap berapa lama setiap 10minit baby minum susu? kalau kerap then okay. kalau 2@3jam atau 3@4jam risau baby awak hanya dapat susu awalan awak iaitu susu foremilk awak. nak naikkan berat badan baby awak, baby kena minum susu akhir awak iaitu susu hindmilk. kalau boleh jangan skip penyusuan waktu mlm juga. sbb hormon prolaktin sgt tinggi pd waktu mlm. kira mcm susu berlemak tinggi. dn boleh menaikkan berat badan baby awak.