7 Balas

saya beranak 36w, emergency czer. baby kecik, masa lahir pun 1.9kg je. tak duduk nicu, dia duduk scn (special care nursery). boleh melawat and menyusu dia. saya admit hospital sehari, esoknya induce. lepas 24jam induce ubat dan belon, jalan tak bukak jugak and baby dah start lemas. so terpaksa czer. lepas czer terus asing dari baby. lepas saya discharge wad o&g, saya kena masuk wad duduk dengan baby pulak. sebab baby kuning and ada g6pd. dalam 2 hari kena warded. so total 5 hari kat wad.

beranak awal sebab baby kecik. emergency czer sebab jalan tak bukak + baby dah start lemas. 😄

TapFluencer

gh takkan sesaje bg czer kalau tak emergency case. 36w ke 31w ke tetap try normal dulu. bersalin normal ddk wad sehari, kalau bersalin malam. bersalin pg, ptg inshallah boleh balik dah. czer kena pantau 48j, ddk wad 2 hari. baby ddk nicu jika ibu ada masalah kesihatan masa mengandung (high bp/gdm/gbs). berapa hari tak tentu. mcm sy haritu gdm, baby ddk nicu 24j

Tgk kondisi ibu & baby.. Kalau dua2 xde masalah, boleh balik.. X silap 3 hari perlu duduk ward sbb czer Tapi ikut tempat juga la kot.. Kdg ada yg tgk berat juga.. Kalau x cukup 2kg ada yg x leh balik, tapi ada juga yg boleh balik.. Namun semua itu bergantung pada tahap kesihatan kedua2nya lbh2 g baby.. Semoga dipermudahkan bersalin..

sya czer 36week jugak ari tuh sb detect uri kt bawh..kno masuk wad awai..10hari masuk wad awai sbelum czer..alhamdulillah slpas czer ank okey sya pun okey xde masalah..baby slpas czer duk skli nga sya lpas czer..kne stay kt situ plak 2hari..alhamdulillah skrg baby dah masuk 7bulan

Sy dtg cek up klinik 36 week, tekanan darah tiba2 tinggi n terus masuk ward dua hari lepas tu emergency czer 😂 tapi sy xda rasa contraction semua tu, baby pun ok x masuk nicu alhamdulillah kuning pun xda ❤️

hospital gov takdak nak paksa czer ni,kalau boleh depa nak bg normal saja kecuali EMERGENCY melibatkan ibu or baby..

kalau baby cukup berat rasanya baby boleh je keluar awal.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan