Ada tak sini bayi baru 1 bulan 25 hari,timbul ruam2 merah ,macam ruam panas gitu

Ada tak ubat yng d syorkan

10 Balas
Tulis jawapan

Baby saya 1 bulan 10 hari, baru naik rashes juga di muka. Saya sapu sudocrem dengan vaseline. Alhamdulillah nampak berkurangan. Vaseline tu paed suggest haritu, Dr kata if nampak kulit macam kering ke takperlu beli lotion pun untuk baby, sapu vaseline pun okay dah. Saya sapu vaseline sebab dekat area ruam pipi dia tu nampak macam kering juga 😊

Baca lagi

Cari cream snowhite kt tiktok sis..anak sy ruam lampin teruk guna nappy cream pon xok last2 tgk kt TikTok mummy2 dok guna lotion snowhite tu try beli Alhamdulillah sekali guna dh nmpk kesan..sekarang dh bebas ruamπŸ‘πŸ»

1y ago

sy pon guna yg ni jgak, kjap je hilang ruam. bau pon best. alhamdulillah, dgn izin Allah 😍😍😍

Try cream snowhite,ank sy ruam kt muka kepala telinga hilang pakai cream ni..xsmpai seminggu dh hilang..utk ruam lampin pon jadi

1y ago

betul, bby sy ruam lampin pon letak ni, hilang xsmpai 3hri, alhamdulillah

anak saya dekat muka, dr kata mungkin kulit dia sensitif, lepastu dpt sabun untuk bg mandi. sabun physiogel tu

VIP Member

Kalau awak ada sudocrem boleh guna juga. Sy guna snow white, 2-3 hari lpstu ruam baby kurang

sy x sapu ape pun, dia hilg sndiri...kdg bile pns sgt, dia naik balik, dhtu hilg balik...

Saya tak sapu apa , saya tuam pakai air suam saja

Doc bagi sy cream azzera alhamdulillah okay

sye peg pakar... Dr bg krim sapu

sebamed oky