32 Balas

Saya pernah alami macamni. Guna strip murah tak nampak sangat. Then guna cassette naik double line. Tak puas hati lagi, beli pulak cb. Stated 1-2 minggu pregnant. Then 3-4 hari lepas tu saya saje nak check lagi sebab excited and suka sangat bila tengok double line. Sekali.... terus single line je sampai ke sudah. Doc diagnosed chemical pregnancy sebab seminggu lepas tu keluar darah. Takpe sis in shaa Allah ada rezeki kita. Ameen ameen

Sama la dgn keadaan sy skg..sampai sy pn bingung betul² hamil ka tak..1st guna upt jenis mcm ni pastu jenis strip n cassette brand y sama jga beli kt shopee..dlm 10hari berturut sy check naik double line samar² pastu sy check guna cb naik double line samar juga..then sy tunggu 1minggu mcm tu sy check balik pakai upt cassette shoppe tu tingl 1line lgi😌..apakah sandiwara ini..aduiinaa

saya pun first check guna upt jnis ni bli kat shoppee. try sbb sebulan x dtg priod, bila try tu first dia kluar 1 line je lama2 jadi 2 line. saya pun mcm shock n mcm x percaya then try lgi satu upt jenama dip n tell. naik jg 2 line so saya trus tempah temujanji kkia utk buka bukupink sbb x sabar nk thu lbih lanjut 😁

saya pernah jadi dalam situasi ni .. itu maknanya kandungan tak menjadi .. tapi oneday awak akn keluar period macam biasa cumanya sakit dia memang lain dari yg lain .. biasalah dia nak buang balik kandungan yg tak jadi tu memang sakit.. then awak jaga pemaknan ya lepastu untuk kembali sepeeti biasa

kalau nak lebih tepat ambil sampel darah HCG. dulu saya camni gak. scan xde nampak kantung langsung. x period dh 3 bln...bila 1st 2nd and 3rd time hormone makin meningkat3...mmg sah la pregnant. Alhamdulillah syukur setelah 7 tahun penantian

Mcm saya pakai upt ni kejap positive kejap negative,checkup klinik kena cyst

sy 5 kali test.. sbb mcm x percaya.. mklumlah sy dh 8thn menanti org baru.. 4 kali test pakai yg biasa, pastu 1 kali pakai yg clear blue.. skrg sy dh 8 minggu.. esok nk scan kt klinik, mggu dpn dh boleh buka buku pink.. doakan sy ye kwn²

fuhh 8 tahun eah . tahniah sis . semoga dipermudahkan segala urusan sis & baby

sebijik la skg ni. sy nk cmfrm kan hamil dah 4x test. jwpn sama gk. tp Line tu jelas sgt. Klau yg thn lps, 1terang 1x, tp kandungan x jd. in Sha Allah, moga tahun ni Allah SWT bg rezeki yg lbh baik utk semua wanita yg punyai keinginan yg samA🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Awal lagi tu sis tu yang samar. Macam saya first test 3/2 sebab period lambat 3 hari. Then pergi scan dr kata kandungan awal lagi belum ada kantung. Then lepas seminggu lebih which is semalam 15/2 saya test lagi double line and pekat. Alhamdulillah rezeki ❤️

sy lewat 18hari dah cek 1line je🤭

VIP Member

sayang. u cuba beli upt clearblue yg digital punya, dia bgtau kt situ berapa minggu u pregnant. yang tu betul dia punya upt, cuba beli hahahaha confius kan kadang2 pregnant kadang2 tak. esok g beli kt farmasi terus check tau!!!!

sy penah mcm nie sbelum betol2 pregnant..lwat 2 hri cek double line..lpas smggu kluar darah ckit..lpas smggu lg cek still double line..xpuas hati p scan..skali rupanya bkn pregnant tp cyst🥲cuba sis p scan dlu utk kepastian

Soalan popular