4 Balas

sy sllu sembelit dri sblm kwin lg. lpstu smlm sy prgi beli brg baby lps balk hospital. pstu org kedsi tu suggest sy mnum susu enfamama sbb sy mmg xamek apa2 susu utk mengandung. dy ckp susu enfamama ni ade iron tblet, folid asic vitamin . yg pntg ade inulin. inulin tu cm khas utk org yg ad mslh sembelit. sy tryla beli, try mnum malam tu jgk. sekali 4 kali memulas perut msuk kua blik air. 4 kali membuang smpai najis tu btul2 zero la .. dri pkl 4 pg start memulas perut smpaila pkl 6 bru blh tido dgn lena🤣.. mmg terbaikla susu enfamama tu. sbb dy melawaskan usus kte nk2 kalau kte ade sembelit n buasir. jd kerap sgt membuang. nk kwl brt bdn pun okey . 🤭🤭 sy rse brguna sgt susu ni ble msuk trimester ke 3. sbb sy tgh kawal brt bdn. dr ckp kalau sy naik lg 2 kg , dy akn suruh sy repeat air gula. skrg sy dh xyh risau dh.. tp kalau kaitn dgn meneran tu sy xtaula. sbb sy pun first baby ..

saya tak ada masalah sembelit ketika mengandung ni, tapi sebab saya mmg ada slip disc dan arthritis, jadi Dr pakar akan tanya nak berak semua ok ke tak.. biasanya kaki saya akan kebas dan tak boleh gerak, walaupun hanya lepas berak, jadi Dr decide untuk saya bersalin secara czer, nak elak daripada tak cukup tenaga dan saraf tak ok nak meneran bersalin normal.. mungkin awak boleh tanya Dr dulu masa temujanji..

Sy selalu constipation sepanjang hamil. Masa 2nd trimester paling mencabar sbb sembelit teruk & muntah2. Memang susah nak buang air besar. Banyakkan bersabar ya. Bila rasa nak buang air besar tu jangan tunggu lama2 terus ke toilet, tapi memang ambik masa sedikit nak buang air besar. Banyakkan makan makanan berfibre juga. Semoga sentiasa sabar dan kuat ya 🫶🏻

bnyak mkan sayur , bnyakkn mnum air masak . mkan nasi pulak jngan kering , kena berkuah . insyaallah membantu . masa preggy 5 blan camtu slalu sngat sembelit . smpai nak nangis rasa dok dlam toilet tu . sya cuba amalkn tu , alhamdulillah ssah da skang nk kena sembelit .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan