8 Balas

Sy makan ubat tahan muntah Veloxin masa first trimester. Alhamdulillah start week 10 sy dah boleh masak2 dah tapi pakai mask pakai glove bagai. Kalau masalah perut pula sis cuba minta recommend probiotic dkt pharmacy. Sy haritu sakit tapi bila makan je perut berbunyi2 mcm banyak angin, lepas tu asyik membuang padahal makan seciput je. Buang pun mcm buang gas bubble je. Lepas mkn probiotic baru dah start elok perut

boleh ke makan probiotic time preggy? saya risau nk makan any supplement or ubat. saya ni membuang 1 kali seminggu je sejak pregnant ni. lepastu if salah makan mmg habis lah perut saya.

sya macam sis, 2nd trimester. berat tak naik2. Maintain je. Saya tak skip makan, sya mmg selalu makan cuma quantiti sikit. kalau takda selera pun sya selalu try jugak makan bnda2 lain yg penting perut tak kosong. Wlaupun berat tak naik, stiap kali scan baby membesar , sihat. kiranya nutrisi smua tu pergi ke baby la. Jadi nurse DR selalu ckap okay je . Bagus. Kalau berat tiba2 naik jauh sngat pun tak elok.

sama lah kita. saya bukan tak makan, saya makan je tapu quantity sikit sbb mmg takleh nk masuk even saya dah tak mual skrg. betul, baby saya pun besar beberapa hari dari minggu sepatutnya walaupun saya rasa saya tak makan banyak dan sayur pun tak makan sgt 😕

Xpe, msuk 2nd trimester ni nti naikla berat bdan slalunya sbb dh ada selera. Sy pn start bulan ke5 bru naik pelan2, sblm tu mmg ssh nk naik menurun ada. Sy awal2 xleh mnum susu tepung biasa tu juga, so sy buat susu soya sendiri blend&boil no sugar..tp sy masih pelan2 sy try lg mnum susu tepung tu..third trimester bru ok

insyaAllah. harapnya begitu. sbb nurse saya tak bagi turun berat badan. dia kata kesian kt baby. saya pun risau dah. susu soya saya takde tapi esp shaklee soya tu ada lah. saya tak try lagi esp tu boleh ke tak time pregnant ni.

saya pun awal2 pregnant smpai masuk awal trimester ke 2 berat tak naik smpai kena jumpa pegawai pemakanan, time tu pulak demam on off selera makan mmg kurang..tp pertengahan trimester ke 2 berat naik okay, selera mkn pn dh okay

tggu arahan dr. & misi kk sama ada kena jumpa atau tak.sy jumpa wktu 20w, sbb mslh berat badan susah nak naik..actually sy mkn je mcm biasa, alahan pun dh tkde, cuma saya demam on off tu yg berat turun..awk klau tak boleh minum susu try stop dulu, jaga pemakanan je

jgn risau sis..mmg macam tu. saya dulu berat badan drop 7kg sbb muntah tiap masa. masuk 7 bulan baru ada selera makan..time tu berat always naikk yeaaa.. mujur x kena bebel 😅

hehe okayy saya tak sabar nk rasa nikmat makan tu balik. skrg pun alhamdulillah dah ada nikmat tu cumanya sikit je saya makan. mungkin dah terbiasa agaknya

saya masuk 3rd trimester baru naik berat. ni pun baru je naik 2.5kg sepanjang pregnant. now da 29w . asalkan baby sihat. alhamdulillah

waktu tu saya mmg tak larat makan lansung tapi tak pernah skip jambu batu sbb jambu batu sgt sgt tinggi folic acid dan vit c. alhamdulillah so far baby okay.

sepupu sy every time pregnancy la badan paling ringan. now anak 6org + 2gugur

bkn alahan mmg pregnant je berat turun. tp baby semua sihat je

slowly sis akan berselera balik dan berat badan akan naik

InsyaAllah aamin.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan