BF DAN SUSU FORMULA

Ada ibu2 yang BF sekali bagi SF x?? Saya mcm tu.. Rasa kecewa sedih xleh fully BF padahal baby baru sebulan lebih.. Cemburu tgk kawan2 yg fully BF 😭😭 #seriusnanya #firstmom #firstbaby

16 Balas
Tulis jawapan

Xpe sis, jgn sedih2 ye, bkn sume ibu Allah bg rezeki full bf bby... Sy suri rumah je, tp start ank ke 3 bru dpt peluang tu... X salah pn campur2 susu, janji bby dpt susu y cukup...rezeki x sama ye, kita kena tngok org y lg susah pd kita, baru x timbul Sdih tu... Cer sis tngok org y ttc tu, lg sedih... Sis dpt jgk rasa ada bby sendiri, bg jgk susu sis wlpn cmpur...ada org len x merasa lg sume tuπŸ™‚πŸ™‚πŸ™‚, xnk sedih2 ye nnt lg la susu drop...semoga dipermudahkan segala urusan awk.

Baca lagi
VIP Member

Ada. Saya. Saya cuba untuk Bf anak tapi saya cuma larat sampai 3 bulan mcmtu je. Masuk bulan ke 3 tu saya dah campur dengan formula milk. Susu tu sikit sendiri mungkin sebab sakit badan dan stress, dan saya pilih untuk stop je lepas tu. Sebab anak okay susu formula. Alhamdullilah sihat je. Jgn byk fikir sgt sis. Yang penting anak cukup minum dan sihat,fokus tu shj πŸ‘πŸ˜‰

Baca lagi

Hi sis. Tak salah pun nak bagi FM. Saya sendiri campur bf dengan fm. Sebab saya tahu badan saya tak kuat kalau anak df sentiasa sebab takut nanti saya penat dan stress. Jadi untuk avoid benda tu saya campur je dua2. Kadang2 saya df tapi gap beberapa belas minit anak dah merengek lagi. Jadi lepas tu saya topup fm. Yang penting jaga mental health sis dan anak sihat.

Baca lagi

sy pun campur sis. mmg niat tu nak fully BF tapi bila bby 1 bln brt xnaik cantik sy campur dgn FM. Lagi pun kita sndiri tahu body kita mampu ke. mmg sedih cuma lg sedih kalau anak X kenyang. xpelah at least dia merasa jgk susu badan. pikir yg baik2 je. jgn sedih2 ok.. ramai je yg campur.. xde mslh. cuma sy lebihkan susu badan dr FM.. FM tu 3x sehari je.

Baca lagi

ada. sy dpt susukan sy 2 bulan je. bila dah start keje susu makin drop. mula2 sbb igtkan penat n tak jaga makan. tapi bila dah jaga semua tu pun susu takde jgk. anak pun dah tanak hisap sbb susu flow lambat, dia marah2. skrg mmg byk bg susu formula je. sedih mmg sedih sbb bonding masa susu badan tak sama dgn susu botol. tp sy niat takpela asalkan dia sihat n kenyang ☺️

Baca lagi

jangan kecewa ya. hanya kita yg tahu kemampuan diri kita. susu apa pun takpe janji anak sihat itu yg penting. kalau awak nak belajar bab penyusuan boleh cari pakar penyusuan. dekat instagram ramai je yg ajar. biasa lah kita kadang2 overthinking takut anak tak cukup susu so kita akan terlibat dgn topup trap. saya awal2 macamtu tapi alhamdulillah susu masih banyak.

Baca lagi

if awak niat betul2 nak fully breastfeeding baby. of cos boleh. syarat stop topup trap awak. belom terlambat pon. belajar ilmu penyusuan susu ibu dr cabang yg betul. dn pasti awak berjaya breastfeed baby sampai 2tahun. xperlu cemburu, kalau awak nekad awak mampu buat. tepuk dada awak tanya. pilihan tu atas awak sendiri☺️

Baca lagi

boleh sy tahu kenapa puan topup susu formula? kerapkan direct feed baby. jgn rasa susu tak cukup. susu sentiasa cukup untuk baby. kena dpt support dari suami dan family. abaikan mulut2 yg paksa suruh topup susu formula. boleh follow counselor penyusuan di instagram dan tiktok mcm PC Syud, Nadmasrom, Nyusoo.

Baca lagi
TapFluencer

Cemburu tu normal tapi jangan terlalu stress, mommy. Alhamdulillah masih ada rezeki susu badan. Tapi boleh kalau nak full bf kena pandai bab latching, slowly stop susu FM

sama lah dgn saya sis, sbb nak teruskan bekerja, kenalah guna cara bf and sf☺️ semoga dipermudahkan urusan untuk ibu2 yang bekerja dan suri rumah❀️