dpt 2 date due

Ad x mumy2 mcm sy dpt 2 due mcm nie ? Biasa ikt y misi kew ikt y doc punyer scan ?

dpt 2 date due
43 Balas
Tulis jawapan

sya pn cmtu sis.. tk thu nk ikut yg mana๐Ÿ˜… Kalau ikut scan doc klnik luar,due sya 16 oct. Kalau ikut doc di kk,due sya 26 oct. Klau ikutkn yg klnik luar pnya,hrini sya gemap 37 mnggu. Bru td perasan time belek2 krtas details scan.. x smpat tnya nurse.. Mngalami kcelaruan minda betullllllllllll

saya pun sama , misi ikut kiraan haid 19/1 . doc scan 7/1 entah mana satu la yg betul ni ๐Ÿ˜… , tp doc ikut kiraan misi . mak sya plk ckp doc scan tu la yg betul sebap dia ikut perkembangan baby , adoii ape2 pun semoga semuanya d permudahkn

5y ago

Amin .

VIP Member

memang akan ada 2 due date. sy pun mcm tu. tp lahir awal sbb dh terasa contraction. so dua2 due date tak kena. hahahaha apa2 pun persediaan mental . incase ada tanda2 awal u ntuk bersalin. and jangan berada dalam comfort zon ye. hehe

5y ago

Huhuhuhu okey . Tq

Sama mcm sy. First scan kat swasta 13.10, scan kat kk 31.10,sb sy period tak teratur. Tp kk decide nak ikut 13.10 keadaan baby pula kadang2 nampak kecil dari usia. Skrg sy kena ulang alik hosp dan kk sb rujuk scan kat hosp๐Ÿ˜Œ๐Ÿ˜Š

VIP Member

Sy dgn tenang doc cakap "kita ikut buku je la" ๐Ÿ˜‚ means dia ikut kiraan nurse even scan masa tu 24/2. Nurse punya 20/02. Latest scan kat swasts 15/2 ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ details scan next week tataw la mcm mana ๐Ÿ˜…

slalunya scan dkt swasta lgi tepat..klu period teratur senang sikit nak tau bila due date..hehe..mcm sya period x teratur mmg susah nk tetapkn due date..scan dkt swasta bru dpt tauu bilaa tarikh bersalin..๐Ÿ˜…

5y ago

Lamanyerr sis bru dpt prgnant..tp sykurlh kan dah dpt rezeki...sis kena jaga elok2 c kecil kat dlm tu..๐Ÿ˜

nurse bg 1/3/2020 dr scan 16/3/2020 so ikut dr bagi sbb yg nurse bg ikut period kita.. sekadar anggaran je sbb ovulation setiap org xsama..yg scan tu yg betul sbb ikut saiz dan prkembangan baby..

Saya pernah kena macam tu. Edd asalnya tarikh lain, lepas doktor scan ada beza seminggu+. Jadi doktor ambil edd scan tu. Tapi saya lebih hari dari edd. Kalau ikut tarikh asal tak adalah lebih hari. ๐Ÿคญ

5y ago

Tu la la . Pelik kompiuss kjp

sy pun ada 2 due date.. first scan dkt swasta seblm buka buku pink due date jatuh 14/10/19 lepas tu p buka buku pink doc kk scan dua date jatuh pada 21/10/19. .

Baca lagi
5y ago

Tu la . Pelik kang.

Saya pun ada dua due...peetama ikut last haid.. ke-2 ikit scan. Dan skg saya sda lalu due date pertama.. tggu la due date yg scan pnya