βœ•

30 Balas

saya due date 19/03 /2021 . First baby pula tu . kadang terfikir juga . bagilah kebenaran untuk kami yang nak merasa suami disisi semasa melahirkan zuriat . lain lah dah ada pengalaman suami teman semua tu . bila fikir balik kita tak boleh pentingkan diri sendiri . kena anggap ini adalah salah satu cubaan untuk diri kita . Bila teringat ucapan suami pada saya " walaupun masa covid nanti ba tak boleh masuk . Doa baba untuk zuriat kita dan umi sentiasa mengiringi okay " . kita kuat demi anak . Bila suami bagi aura positif kita pon rasa tenang saja . suami saya jauh sis dari saya atas faktor bekerja . saya kandungan 5 bulan dah balik kampung saya sebab nak berpantang . sekarang saya baru 29weeks 1 day. Saya doakan mummyΒ² semua dipermudahkan segala urusan dari segi proses kelahiran sampailah keluar cahaya permata . amin πŸ€—β€οΈ

semoga kita diberikan ketabahan hati yg kuat hmm..

Yeeeeee husband x boleh masuk. Kene la ikot sop nye sis. Husband anta brg dekat guard je. Nanti nak discharge baru husband boleh masuk jemput kite. Doa duduk 1 malam je ye insyallah. Case makin naik dah. Dorg bukan suka suka x nak bagi husband masuk. Ade la sebab nye. Saya azan kan baby lepas kuar wad tu buat lagi kat umah. Tapi dgr swasta pon ade yg x boleh. Kalau nk husband ade cube amik swasta. Sbb gov hospital mmg x boleh

Mmg tak boleh suami masuk labor room, bagi yg muslim azan d pintu luar saja. apa2 makanan atau brg lain pun kena bagi guard. semua kita kena urus sendiri. Tabah ya mummy...saya pun baru 20hari bersalin n tgh pantang skrg. Ini semua sebab covid dan ada kes ibu yg menipu dlm lr tu...tda pasal2 semua doktor n staf kuarantin dan ada yg positif. kita kena bagi kerjasama juga dgn frontliners.

suami blh msuk dkt wad lpas istri bslin..msuk pun 15 mnit ja ..deorang bg suami msuk dkung n azan bby...nk jmpa suami plk..tgu kluar wad la....

sma la..sya pun gitu jgk..brsalin pada 1/10/2020..husband & family tak boleh melawat..yg sedih nyer, husband tdk dibenarkan naik kejap wlaupun utk azankan anak😭..last2 husband sya mntak guard hspital tu yg azankn anak kmi😣..sya dan bby d tahan kat wad TTC sbb bby iugr & prem..pngalaman yg tdk dpt d lupakan

Pengalaman sy kena bersalin ms mula2 kerajaan tetapkn pkp thn 2020,mmg struggle giler sbb semua kn handle sensorang... Xde sesape blh teman masuk ke labour room... N time azan bby plak bergantung pd doktor, mcm sy husben blh azan bby dpn pintu labour room je smbil2 die ambk uri

tgok negeri sis, sy baru beranak 2 mggu...due ikutkan 29/12 tp 15/12 dahh kena induce.. suami blh masuk labor room... sy beranak kat terengganu... akak sy beranak awal bln 12 ari tu, tp kat selayang... suami dia takley masuk dlm labor, akak sendiri yg azan kn...

Hospital sultanah Nuzahirah yunk....😘😘

Mostly semua hospital kerajaan xboleh masuk.. Since covid.. Dulu sy pun sama.. Nak hantar barang pun gaduh dulu dgn security.. Tpaksa ikut la sebab tu sop diaorg. Even swasta pun ada sop sendiri. Rasanya seorg peneman je boleh & kena ambik swab test dulu

Tak tau pulak.. Sebab masa saya dulu tak pernah buat ni.. Yg ni saya dengar dari kwn kepada kawan yang bersalin di swasta

mgkin ad alasan lain...sbb dh ad kes bersalin tp xjjur ngn doktor (+ve covid), so xnk elak rmai org yg trkena, kurgkn bil org dkt ward (crowded place)...bertabah la, sabar....bykkn selawat...mnx suami doakn dri jauh pun boleh...

VIP Member

xtaw la boleh masuk ke x sbb sy time bersalin tu, suami g dftr..baby dh lahir x sempat nak wt apa πŸ˜‚πŸ˜‚ bersalin kt emergancy je 🀭🀭 pastu nurse mintak baju baby & suh suami azankan...suami boleh je msuk wad hantar barang πŸ‘

hahahaaha mcm bagus hahaah

Mmg x blh..sy bersalin 7/9/2020..lps bersalin, suami sy naik jap utk azankn ank dan ambik uri..bl sy masuk wad,suami pas brg kt guard je..esoknya suami naik utk ambik sy ngan baby utk bwk blk..masa melawat pn x blh masuk..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan