Allah bagi pinjam untuk 9 minggu

23/10/21 Hi.. Nak share pengalaman gugur. Baru je tadi tengah hari tadi. Minggu lepas 16/10/21 da start keluar spotting warna coklat taw. Terus pergi pakar. Masa tu scan baby okay. Masih ada heartbeat. Dr bagi ubat utrogestan 100mg utk kuatkan rahim. Masa ni kandungan da 7w sepatutnya. Tapi ukur size janin dalam 6w5d. Tapi time tu fikir positif. Maybe lambat ovulation ke apa kan. Then 20/10/21 tu nak pergi buka buku pink dekat kk. Balik dari kk. Bleeding keluar. Aduii. Rasa tak sedap hati. Esok tu 21/10/21 pergi pakar balik. Check tak de heartbeat. Time tu da sedih. Siap tanya soalan kat sini pasal heartbeat baby tu boleh ada balik ke. Huhu. Sebab tak rela hilang baby. Tak rela nak rasa gugur. Still positif cakap yg baby ada heartbeat. Maybe scan tu tak jelas time tu. Menangis je la. Berdoa supaya Allah selamatkan kandungan. Malam tadi 22/10/21, perasaan ni rasa macam baby takkan lama. Lepastu doa supaya Allah bagi petanda esok which is harini (23/10/21) sebab da tekad nak pergi jumpa pakar jugak harini sebab darah non stop keluar. Kalau jumpa pakar ada heartbeat tu tandanya baby selamat. Kalau takde heartbeat minta gugur jugak hari yang sama. Tak nak tertunggu tunggu lagi dah 😩 Then tadi pukul 2:30pm. Perut rasa cramp sangat. Sakit sangat sangat. Lepastu ada rasa macam terlalu sakit. Terus rasa “ni macam nak keluar ni”. Sebab sakit dia masa nak terkeluar tu. Macam ada orang pijak pijak perut ni sakit dia. Terus pergi bilik air. Rasa nak terberak. Teran je atas lantai. Sebab dapat rasa janin nak keluar. Sekali poppppp. Keluar la sebesar penumbuk. Memang keluar semua. Keluar kantung sekali. Dalam kantung tu ada janin. Alhamdulilah pergi check pakar. Dia cakap da keluar habis dah. Siapa yang baca ni. Doakan supaya saya ada rezeki zuriat. Nak rasa macam orang lain rasa. Siapa tak kuat jangan view taw gambar ni. Take care ✨❤️ #miscarriageOnFirstPregnancy #firstbaby #sharingexperiences

91 Balas

Salam puan boleh tau punca gugur tak? sbb saya pon baru kehilangan baby syurga 18w- dan Puan expecting lagi kn? Doctor kata boleh pregnant dah ya? maaf ya... sbb utk kes sy, kena tggu dalam 5bln utk next pregnancy 🥺

macam sy Alhamdulillah dah lekat balik, tapi kena marah dah dgn Dr 🥲 'tak plan ye?' sbb dia ckp tak yakin dengan tahap kesihatan badan sy 🥴, cuma harap baby ni survive dan saya boleh teruskn sampai hari kelahiran- moga ada rezeki puan untuk tahun ni 🤗

Allah...smoga sis kuat...sy bru 16 hr bsalin...sebak lak baca ni...insyaAllah..ade rezeki buat sis...pikir positif...insyaAllah..mgkn Allah ade rncgan hebat dan indah buat sis...sy doa sis trs kuat...

Alhamdulilah. Tahniah ♥️ InshaAllah saya akan kuat. Doakan saya ada rezeki zuriat ye lepas ni. Selamat berpantang. Hihi ✨🌹

semoga awak kuat ye💪💪inshaAllah akan ada rezeki awak nanti🤲🤲🤲. sy br lepas bersalin 13/9/21,mcda twin tapi sorang ja yg dapat bertahan ,seorang twin lagi xdapat bertahan(anak syurga)..

inshaAllah aamiin🤲aamiin🤲aamiin🤲

saya pon pnah alami mcm sis jgak tunggu pnye lame last2 gugur tahun lpas ..n smpai sekarng xde rezeki lgi ttc 3thun 6 bln dh..smoga ade rzeki kita smue dlm mse trdekat ni Aamiin ya mujib 😊

Allah. Sayangnya Allah dekat awak. Ya Allah. Saya doakan Allah berikan awak zuriat tak lama lagi. Aamin. Saya nak awak happy. Awak rasa macam orang lain rasa. Kuat ye ♥️♥️♥️

😢 sedihnya....sis kuat ye...sy doakan rezeki dtg lagi..kemudian mesti selamat dh xda mcmni lagi...TAKE A GOOD CARE OF URSELF FOR NOW MAMA 🌹🌹🌹🌹 Tuhan syg..sbb tu Tuhan uji

Alhamdulilah saya dah redha. Terima kasih sangat sangat sis bagi kata semangat and doakan yang baik baik. Semoga urusan sis dipermudahkan 🌹✨

segala puji bagi Allah swt .Allah swt sayang .in syaa Allah sis kuat semoga dikurniakan rezeki datangnya zuriat seterusnya. bsangka baik dgn takdir Allah swt. jangan sedih ya sis .

Aamin. Terima kasih sis ♥️

Terus kuat ya sis.mcmna nk bg trun drh smua ya..sy ggur jgk 8week.missed miscarriage. No heartbeat. Dr bg tmpoh 1-2week utk ggur sndri..tp nie bru bleeding skt2 je wrna coklat glap

Allah. Yeke? Semoga kita dua sama sama kuat ye si

Allah lebih menyanyi baby🥺baby tunggu mama n abah di pintu syurga🤲Semoga puan n suami diberi kekuatan utk harungi🤲InsyaAllah pasti ada rezeki peganti bwt si sulungmu🤲

Aamin. Terima kasih puan doakan kebaikan untuk saya. Saya doakan Allah permudahkan urusan Puan ye ♥️

sy pernah mengalami keguguran 10w. sama macam sis kantung tu. Alhamdulilh next month lekat lagi. Alhamdulilh anak dh 8 bulan. jgn sedih2 insyallah ada rezeki lagi. jaga kesihatan

Yeke? Bestnyaaa. Alhamdulilah. Doakan saya ye ♥️♥️

semoga sentiasa kuat awak .. insyallah ada rezeki lagi .. yakin dengan perancangan Allah mesti ada hikmahh ❤️ semoga semua yang baca ini dalam rahmat Allah ..

InshaAllah. Doakan saya ye 🌹♥️ Saya redha dah Allah tak izinkan baby ni kat dunia.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan