87 Balas

kalau rasa mengantuk tido jerk.. badan kita semua x sama..ada peluang tido, tido jerk. t baby dah keluar, nak tido lena pon dah payah dah.. tggu lah anak dh besar2 baru dpt tdo lena balik... biar lah org nk kata kita ni kuat tdo pon. bdn kita, kita yg rasa, kalau penat tdo, buat lah keje umh sikit2.😂

betul tu tido ja.. asal dah bt krja rumah sikit2x tido lah lantak lah orng nk kata apa, 😂

VIP Member

Ambil supplement magnesium oil. InshaAllah, selamat untuk ibu mengandung ya. Sebab magnesium ni sebenarnya antara mineral yang paling penting untuk membantu fungsi tubuh badan. Nak nak lagi ibu hamil, 10% dari sumber magnesium ibu akan diambil ke anak ya.. Magnesium ni pula mudah sangat susut dari badan sebab tu la mudah rasa letih, hilang mood.. Tak sedap badan lagi.. Cuba la cari magnesium sebagai tambahan untuk tubuh badan

Jenis magnesium apa yg sesuai ya sis?

sama saya juga lepas mkn buat keje sikit dapat tilam terus nak tido..baru 22 w 3hari.time keje pun lagilah mcm nak tido je.kalau dah abis waktu rehat..nak buat keje cepat je rasa sakit belakang..kalau asyik duduk pun sama juga sakit juga..jadi Kene ada pergerakkan lah nampaknya setiap 5 minit ...lepas duduk bawak jalan..pastu duduk kejap ..buat balik jalan ..sebab nak elak naik berat badan..ni l luahan saya je..saya rasa semua bakal ibu pun ada pengalaman yg sama

Saya pregnant ke tak pregnant tetap mengantuk hahhahahahhaha . Tapi sekarang ni 23 weeks kerap betul ke toilet sebab asyik nak terkencing jee. Normal ke ek?

saya pon sama asyik na terkucil jee..pnah nampak 1 video nape sbb ibu na terkucil jee..sbbnye bby asyik tendang punci kencing ibu..

mcm saya pagi lepas anak ke sekolah,saya buat kerja rumah. kemas,masak,basuh ape semua. lepas siap je tu semua saya tidur.. memang mengantuk sangat. siap² kunci jam takut terlajak nak amik anak sekolah 😂. kalau sis belum ada anak kecil,baik tdor je bila ada peluang. nanti dah bersalin,nak tdor pun rasa mcm tak sempat 😂. jangan lepaskan peluang ni sis..

Saya plak ssah nk tdo mlm.. Tdo skjap pastu 3 4 pgi msti trjga smpy pgi.. Tak bley tdo dh.. Mcm mna nk bt ye.. Stress lak rsa sbb esok tu bngun msti moody, xlrt, kpla rsa berat..

Apa apa pun semua berkaitan dengan mindset kita. Otak fikiran kita yg membuatkan kita bertindak. Kita fikir nak malas malas, badan pun jadi malasss

kalau aku tidur saja, waktu mengandung ni la masa utk rehat. nnti ada anak susah sudah mau tidur. aku ni duduk ngan mentua, banyak sangat komplen negatif pasal tidur waktu siang ni, lantaklah sana aku x peduli, aku betul² x larat. jadi aku tidur. kalau terjadi apa² bukan dorang boleh tolong apa² pun.

biaselaa bdn da berat sy ank k5..kalini penat sgt rasa..cepat letih..nafas tercungap2..Mmg kuat tido...bgerak sikit kaki smpi bgkak2..kndungan sblom xde pulak...lg skrg tulang eko dekat punggung sakit sgt..Serba xkena..duduk lama xboleh...barig pon sakit🙃🙃xtaulaa smpai sarat jd ape..skg bru 24w

Sama laa Saya pun . Sebelum preggy susah sangat tido siang. Tapi sejak preggy ni kerap sangat tido siang sampai 2 jam lebih . Malam pun kadang ngantuk awal jugak . Takpelah tengah sekarang kena banyakkan tido nanti baby dah keluar haaa tak cukup tido la kita mommy ii 🤣

boleh cuba calcium magnesium .. sama mcm sy dulu masuk je solat zohor xblh solat kdg2.. kena tidur dulu bru blh solat.. lps amal magnium kalsium.. alhamdulillah bertenaga.. xtidur dh zohor.. tp kena selalu mkn la.. calcium magnesium dr amway..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan