Tandaยฒ bersalin?

1)air ketuban pecah 2) lendir + darah keluar 3) braxton hicks Boleh saya tau dengan lebih lanjut? Banyak article yg saya baca, tapi kebanyakkan ulang perkara yg sama. Ada tandaยฒ bersalin yg lain ke?

16 Balas
Tulis jawapan

Mase saye hampir due saye pn keliru tanda2 besalin. Saye tnye nurse die ckp 3 jgk. Antarenye yg Petame air ketuban pecah, kedue keluar darah dan ketiga sakit contraction. Lain org lain tandenye. Pengalaman saye air ketuban pecah. Boleh bace beza braxton hicks dgn contraction sebenar. Ade timing die. Mase check up nt, mintak penjelasan nurse. Atleast kitr tanye dengan sumber betul :) semoge dipermudahkn urusan bersalin nanti

Baca lagi
4y ago

Hihi. Fahamm. Sbb saye pn mcm tu jgk dlu anak first. Tape aware je dgn 3 tanda tu

VIP Member

Braxton hicks tu kontraksi palsu .. Contraction masa btul2 nk brsalin sgt kerap, stiap 5 min ..kdg xsmpai 5 min rasa sakit mcm senggugut smpai ke pinggang .. Sy kluar lendir + darah dlu ..tp, lps 2 hari bru rasa contraction yg kerap tu .. Dlm 2 hari tu cuma rasa contraction yg sy masi dpt tahan .. Lps bbrpa jam menahan contraction, bru air ktuban pecah .. #pngalaman_sy๐Ÿ˜

Baca lagi
VIP Member

bnyak lagi sebenar nya .. tpi x semua sama pengalaman nya dan cara2 tanda bersalin pon x sama .. asalkan kalau perut mengeras kerap atau skit pinggang kerap trus pergi check .. kdng2 dah ada bukaan .. x perlu nak tunggu smpai 2 3 tanda bru ke hospital .. x salah utk check dulu asalkan kita tau keadaan baby mcm mana .. asalkan 2 bnda tu ada , trus je ke hospital check ..

Baca lagi
4y ago

kalau kita tukar posisi , pastu skit tu hilang bukan tanda2 laa tu .. tpi kalau tukar posisi mcm mana skali pon skit tu tetap ada , tanda nak bersalin tu ..

Sy dah 38w+..3 hari lepas perut mengeras non stop sampai sesak nafas.pkul 5 pagi pegi ppum,dokter cek xde bukaan.sampai dokter yg bukakan 2cm.senak jugak kene seluk๐Ÿ˜….pastu dia suruh balik umah.sy risau jgk sbb 1st baby.now buat exercise jela bg mudah bersalin.sakit ke ape xde tanda lagi.

VIP Member

Braxton hicks tu kontraksi palsu...kita mmg akn selalu rasai contrction palsu ni sbb melalui dia rahim berlatih mengembang.... Kalau dah contrction sebenar br segera ke hospital ye puan

Anak first tk reti tanda2 bersalin lg pon pregnant msh 7bln,jadi lah bersalin kat rumah nasib bidan cpt datang baby lahir pra matang trs hantar hospital duk incubator 1bln

Sy tiada tanda apa2 jua time tu. Cuma rasa nak berak tu ada lah.. di sebabkan lebih dute sy p hospital jer. Skli cek dah 3cm Alhamdulillah d mudahkan bersalin

VIP Member

So far, itu lah tanda2 bersalin yg common. Macam saya pun, sebelum bersalin, air ketuban pecah. Tak lama lepas tu start contraction yg kerap.

Anak 1,induce baru sakit,2 keluar darah,3 czer sbb breech,4 keluar ketuban..yg no 5 ni tak tau la cam mana nanti..

Pengalamn saya 2 org anak . Kedua2 tkde pecah air ketuban or turun darah , contraction aje .