7 Balas

kena tanya doc keadaan kandungan kalau ada plan nak naik flight or jalan jauh masa checkup. dari first pregnancy, sy every month naik flight or balik kampung 6 jam perjalanan dari first trimester. cuma stop travelling masa 36w sbb takut nak bersalin bila2 masa hehe

6 jam tu kalau driving balik kampung, kalau flight sejam balik kampung

22w ok je nk travel jauh selagi sis takde threatened miscarriage. Nak naik kapal terbang pun takde masalah. just setiap kali berhenti rnr tu sis jalan² la sikit tak nak bg sakit pinggang dan montot dan elak dari kaki bengkak

boleh je.. Saya masa 10w dgn 13w pon balik ganu kelantan. . seat depan tu jatuhkan..Kalau rasa lenguh atau gegar2 boleh tukar baring seat belakang. Letak toto

tq respon..sebb sy pn nk blik teganu 😊

sy balik kg 5jam,, saya ltk toto kt seat belakang.. boleh baring ,dduk sandar belunjur.. kalau seat depan bengkak kaki dduk lama

saya pernah balik kg perjalanan 9jam, masa tu tak tau mengandung. sedar2 aku ada setompok darah. sejak dr tu tak berani nak jalan jauh.

ouhh..sy mse memula pregnnt aritu bru je dlm 7weeks kot.blik kg..xtrpikir plk ad effect ap2..tp nasib baik xde pape..tu yg skrg ni tnye pndpt,trpikir risau plk .

tak sure tapi saya 23weeks baru je balik kg..selangor ke kelantan. doa banyak supaya tuhan jaga kita n baby dalam kandungan.

sy pn dri selangor nk blik trggnu.tula kn..doala byk2 supaya baik2 je..

seeloknya jumpa dktr dulu...check kndungan. klu dktr kata ok, ok lah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan