βœ•

15 Balas

tiap kali bersama baca doa, niat sama sama dgn suami ni usaha utk anak makan yang sihat sihat acid folic makan jangan skip klu nk rancang hamil klu mcm utk bantu dalaman melalui apa apa produk boleh try bonda rozita JRM ke, mcm saya lepas minggu subur tu saya makan kurma dhuha + mega ratu kurma dhuha tu saya dgn suami ambil mega ratu utk dalaman saya sendiri dh lekat ni mega ratu saya stop, kurma dhuha tu kdg kdg makan juga sebiji sehari nak try madu turkey wawa zainal ke or kat ig ada satu akak juga nama ig kaksitibidan klu akak period nak sampai hari subur tu eloknya bersama dua hari sebelum subur tu dtg dan dua hari selepas subur saya plan sendiri utk bersama suami setiap dua tiga hari sepanjang minggu subur kebetulan raya haji kedua tu ada kenduri dekat kg belah suami, ada juga makcik tanya dekat mak mertua saya tade apa apa lagi ke rupanya memang tgh ada isi cuma diri sendiri tatau, ada rasa cramp nak senggugut ingay nak period ke, lewat 4hari alhamdulillah bila test naik double line esoknya tu cek ni cara saya usaha la,

1. Pastikan berat badan ok. 2. Pastikan period lancar tiapΒ² bulan. 3.Pastikan tiada mslh rahim(cyst, fibroid&endo) 3. Pastikan waktu subur sis. Dah tau waktu subur wajib bersama ngan suami. 4. Lps period sehingga 5 hari lepas waktu subur boleh amalkan jus untuk matangkan telur. ( blend avocado+kiwi+kurma+epal hijau+madu+pati delima+perahan jus lemon+bee pollen) Try lah sis. Sy buat menjadi. Sy gugur 1.5.2019, pastu 5.8.2019 cek pregnant. Skrg dah 9w. Gud luck ya sis.. Moga rezeki sis utk menimbang zuriat dlm msa terdekat.

Sy pnah gugur skali.. N dlm masa 4 tahun jgak lah bru nk lekat balik... N skang bru ngndung 27mnggu dh 😊 sy cuba makan jamu gadis iktiar hamil.. Die baiki kite punya kitaran haid, n masalah snggugut dn suburkan rahim alhmdulillah sy bli pda january dlm hjung bulan lepas tu period feb dlm 26 haribln n bln 3 sy x period check2 dh 4mnggu kandungan masa tu... Lepas mkn jamu tu mmg alhmdulillah sngat, adek ipar sy pon sme cuba amal kan dn skarlang die pon bru ngndung 4bln.. 😊😊

sy penah gugur jgk jun tahun lepas..gugur mse kndungan 3bln..kne cuci..lpas stahun jun aritu lekat blk..tp skrg kndungan tgh terancam..dh bleeding 3hari..doc ckp mmg kndungan xmnjadi..sedih hampa kecewa n redha..doakn sy sihat lepasni kalau mmg xmnjdi doakn dia kluar sndri..kalau ada keajaiban tuhan kndungan ni selamat ats kehendakNya pn doakn juga ya..sedih sgt skrg..11w

Brurut badan n perut.. Kalo ovetweight, usaha smp dptberat ideal.. Sy lma x brurut perut slalu urut badan je, lps brurut ari tu blk rumah bila pg tndas, nmpk ada sketul darah beku mlekat kt spender.. Mgkn kt peranakn ada sumbat apa2, lps urut tu bru clear.. Kita x tau kn.. Tp sy xda la brurut tu utk ttc, just nk ilangkan lenguh badan je..

Sy tggu 5 tahun, alhamdulilah skrg dah nak masuk 14weeks. Sblm puasa hr tu, mil sy belikan jamu NR (dlm pic), sy consume dlm sebulan dan lps tu berenti terus amalkan kurma dhuha. Xsampai sebulan lps tu alhamdulilah melekat. Mungkin sis boleh cuba..

Cuba try BBT. Saya dulu ambik jus perawan monitor BBT dgn makan asid folik. Apa2 pun semua dengan izin Allah. Tp x salah cuba.

VIP Member

Sy ikhtiar selama 4 thn: 1. Doa nabi zakaria setiap lepas solat 2. Jus kurma 3. Kiraan waktu subur 4. Berserah

Kna refer doc tgok pe masalah.. x subur @ masalah hormon ker... Bru blh ke usaha seterusnya...

Dah buat check up dengan doktor ke sis? Saya dulu check dgn doktor dulu.

Ya sis, amin semoga ada kejaiban

Soalan popular

Artikel Berkaitan