16 Balas

VIP Member

Alhamdulillah.. Semoga di permudah kn semua urusan 💕 nt free² jom join grup mommy. boleh kongsi ilmu sembang santai pasal moms2 and baby😉pasal penjagaan dlm pantang, pemakanan baby.... Borak santai2 pun boleh https://chat.whatsapp.com/E6fkwVRxnn59x3KBPogyK7 https://t.me/joinchat/DIffEhlzgLOKNmheSmHyug

VIP Member

sama laa..saya pon dah 36week 4days baru scan doc kk..kepala baby dah dekat bawah..sblm ni pon ingat baby gerak2 tu masih berpusing2 lagi dlm perut..tanya doc so die kata ikotkan mmgu2 mcm ni baby xde pusing2 dah kepala dah kebawah..mgkin badan,kaki die tendng2..harap lepas ni dipermudahkan proses bersalin untuk mommy2 semua🤗

hehe, xtau kan mana 1 bdan kaki tgn dia yg tendang2 tu, sume bulat2 jek rasa comel.. 😍

Alhamdulillah, semoga urusan sis dipermudahkan. Saya lagi 3minggu repeat scan utk tau kedudukan bayi. Last scan dkt kk 28weeks baby songsang. Saya repeat scan dkt swasta 30weeks baby pusing elok je. Harap baby saya juga pusing elok dan masuk ke laluan dan selamat semuanya.

❤️

Dulu 36 week last scan bby kepalanya ke bawah jugak.. lega dengar .. tapi last last kena emergency czer sbb bukaan 4 cm dari ptg sampai pg.. sebab sy malas bergerak kot maybe jalan tak bukak💁🏼‍♀️ Semoga urusan bersalin awak dipermudahkan

Bonjol kiri knan tu biasa lh dye aktif bergerk.. sy pn cmtu jgk.. kdg sentap jgk tngk tv tbe2 dye mnendang.. skrg sy dh 38 mmggu.. bhgian obdomen nie dh sakit sgt.. tnggu ms bby kuar je nie.. mudah2an di permudh kn urusn kita smua yew..

Aminnn. Trima kasih sis..😘

yes ni mmg paling buat cemas saya dlu sb kpala bby xnk trun selesa sgt dia duk melintang . puas pjuk ngn sujud lama msa solat . alhamdulillah 37week chekup kpala bby dah trun bawa . hrap second bby ni xikut la mcm abg dia 😌

melalui pengalaman sya...kalo baby beratny cukup...dia dh masuk laluan dia xkan kluar balik...sbab xcukup space dia nak pi sana sini...smalam doc scan pon ingt songsang...rupanya x...harini czer dia mmg dlm laluan dia...

semoga Allah SWT permudahkan semua urusan awk Aamiin dan semoga Allah SWT permudahkan semua urusan sy dan ibu² yg lain jgk yg tak lma lgi bakal melahirkan slmt ibu dan ank Aamiin

Sama Sis.. Hari² Risau Gelisah.. Tapi Hakikatnya Harini Dah Genap 38 Weeks Pon Masih Songsang 😔 Besok Admit Untuk ECV.. Kalau Tak Berhasil Terus C-zer.. Doakan Saya Dipermudahkan Ya Sis ❤

Belum Lagi.. Harini Dah Admit Wad Esok Pagi Baru ECV.. Risau Jugak Bila Fikir² Tentang Risiko Selepas ECV Tu 😌 Harap² Menjadi La.. Aamiin 😊

dulu sy pun prnh rasa cemas.. but sy tenangkan fikiran sj. ada jg lah bt2 sikit yg bersujud dgn lama ikhtiar supaya kpla bby turun.. hehe

Soalan popular

Artikel Berkaitan