16 Balas

banyak sangat 9kg , saya naik 500gram pun kena ulang alik klinik selang sehari untuk check bp . trim1 alahan sampai tak boleh nak makan berat drop , naik trim 2 nak makan je kerja . misi dah pening asyik pergi klinik berat naik mendadak

Time preggy ni naik sangat pun xboleh.. Xnaik pun xboleh.. bertabahla.. mungkin sis kalau sebelum ni selalu makan malam, elakkan pengambilan makan yang berat.. cukup sekadar biskut n susu sahaja... kurangkan makan or minum air manis..

Saya 20weeks juga. Naik berat 1kg strt pregnant. Sy makan portion biasa and kalau lapar d antara jam makan, sy akan makan buah2han and minum air bnyak. Kalau masih lapar, sy makan biskut tawar tu. Alhamdulilah BMI masih normal☺️

Sama saya pun naik berat badan mendadak. Baru follow up td pagi. Kena ceramah dgn nurse 🤭 kena kurangkan carbo, lebihkan protein dan sayuran. Elakkan makan malam. Boleh tp makan yg mcm oat ke or minum susu je malam hehe

byk tu 9kg dlm msa sblan ..kena kurangkan portion mknan ..mkn sikit tp kerap,amalkan diet suku2 separuh ..sy pun 20w2d hrni,mkn tu mmg sy pantau,risau tkut kena mnum air gula plk klau berat bdn naik mendadak n naik byk😅

klau ikut kan dalam 1 bulan tu naik 1kg atau 1½kg saja tiap2x bulan kena mcam tu... mngkin sis terlalu bnyak makan makanan berat waktu malam kot... bleh kerap makan tpi dalam kuantiti sedikit

alhmdulillah sy naik 2 kilo sebulan.berat still ok lagi.just amalkn mkn suku2 tp kerap.cut gula bykkn air msk.nasib xde gdm tp 28w nti kena minum air gula harap2 x sangkut la.

turunkn xperlu jist jage kenaikkn utk next checkup je klau ade mnum susu blh stop dlu https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group kehamilan 2023 💟

Omg banyak sgt tu 9kg.. kita preggy sebulan atleast 1.6kg je boleh naik tu paling banyak.. jaga makan ye heheh nanti nurse/doctor marah and terkejut🤣😘

sy dah 3 kali cek berat 53 je x naik2..bila tetiba naik 55 kene bebel katanya naik bnyak sngat🥺 kandungan baru 22 weeks..x tahulah mcm mane

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan