7 Balas

sy lg bberapa jam sblum bsalin baru taw ada gbs. itupon sbb masa 37w ada ke hospital sbb demam. doc terus amek sampel kputihan masa check jalan wlaupon xda simptom pon. result keluar masa 39w masa dh nk bersalin 😅. masa tu baru on antibiotik. Alhamdulillah baby sy sihat. doc amek skjap ja ntk pantau jika ad sbarang yg xkena. then hantar ke katil sy mcm biasa.

Alhamdulillah baby sy ok. walaupon pecah ketuban pukul 12tghari. doc ada terangkan risiko kt baby since pecah ketuban + gbs kan...tp sy xdngar apa sbb sakit sngt 😅... bsalin 8.30pm, skin to skin skjap ja xsampai 5min doc terus amek. setel jahit dlm 9.30pm, baby pon dorg bg time tu jgk ntuk tolak ke wad lepas bsalin. esok petang jam 5.30 dh discharge. tp masuk wad kuning pulak sbb sy drah O. baby cepat sngt kuning. dkt wad kuning 3hari. doc sntiasa pntau jgk apa2 effect gbs since dekat report ada tulis kan. tp Alhamdulillah baby sy ok ja & sihat

sy sblm pregnant smpai ke pregnant gbs, lps tu allergic dgn penicillin lak tu..ubt utk bnh bacteria 😅...sy tiap² 2 bln buat test hvs..hehe..sis jgn risau..bnde ni if dpt detect awal lg bgus..lagi bbrpe jam nk labour tu...dktr akn bg antibiotik, antibiotik tu akn protect baby kita...so dont worry...yg penting kne ingtkan dktr n nurse kite ni ade gbs.

saya detect gbs masa anak no 2... sebelum bersalin kita kena on antibiotic... doktor akan check baby ada terkena jangkitan atau x lepas deliver.... kalau ada, baby kena on antibiotic untuk tempoh tertentu(anak saya 7 hari).. tapi once kita dah ada gbs, setiap pregnancy tetap kena on antibiotic sebelum bersalin...

Saya pun ada gbs positive, mmg risau tapi saya rasa bersyukur juga la sebab dapat detect awal, insyaallah semuanya dipermudahkan nanti untuk awak bersalin, amin ❤️

aamin...utk awk sekali...semoga kita semua selamat bersalin dan dijauhi dari pekara yg x elok...aamiin❤️❤️

ada je awak. kalau doctor dapat detect awal lagi bagus. doctor boleh rawat awak awal. awak boleh refer dkt sini tentang gbs https://vt.tiktok.com/ZSRbVTje1/

boleh awak..kalau mcm awak sma ada doctor on antibiotiok atau bagi ubat antibiotik utk awak mkn. bila detect awal, doctor mmg akan rawat kita awal. atleast bila bersalin awak dn baby xkena tahan.. inn shaa allah, awak dan baby xde pape, okay❤️.. aamiin yrb

gbs tu ape maaf sya btul2x tak tau 🤭

ohhh bru tau tq sis tlong jawab kn

semoga dipermudahkan urusan. amin

aamiin..trima kasih sis❤ moga doa yg baik berbalik pada sis..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan