55 Balas

VIP Member

saya dari 2 weeks naik moto ngan suami. Langgar lubang sana sini . Tahun ni raya saya balik kampung naik moto , sebab kami takde kete. Dari KL - Negeri Sembilan - Kuala Kubu Baru dengan bawak beg . Time tu pulak hujan lebat masa nak balik kuala kubu baru . Alhamdulilah sekarang dah 28 weeks ❤️ Apa apa pun tetap kene hati hati . Dan selalu ingatkan suami masa tengah bawak moto. Sebelum naik kenderaan , baca doa dulu. ❤️

VIP Member

Depends, saya membonceng suami saya drpd first preggy smpai masuk third trimester 29weeks☺ InshaAllah niat cari rezeki, dan jgn lupa sentiasa berzikir "lailahailla anta subhanaka inni kuntu minazzalimin", lepas tu selawat, and mcm2 lah berdoa, sya pegang yg semua ini ciptaan dan izin dr Allah swt ❤ Tp apa2 punn ikut kemampuan awak taw, awk je tahu badan awak mcm mana, tkleh samakan dgn org lain. Semoga dipermudahkan urusan🤲🏻

naik moto ni takdak masalah kalau rahim kita atau pregnancy kita tak bermasalah. kalau rahim ke bawah atau tak kuat. naik moto boleh menyebabkan spotting. kalau sis naik moto tak pernah spotting saya rasa takda masalah nak teruskan. kawan saya naik moto sampai baby masuk 5 bulan kot okay ja. tapi still would suggest kalau boleh tu naik lah kereta lebih baik untuk kandungan tu saja.

Sya mse mule2 pregnant sya pergi balik kje naik moto ngn husband... pastu tibe2 perut rse sakit sgt... pergi berurut... org urut tu ckp baby sya da duduk btol2 kt bwah... trus die urut naik kn balik... die nasihat jgn naik moto lgsg... smpi skrg sya x brani nk naik moto... ikot kekuatan rahim kite... mungkin rahim sya mse tu x kuat...

Klu kne org yg pndai urut tu bgus la... sya alhamdulilah... semua nye baik2 jee...

Awal² preggy klw boleh elakkn naik motor.. depend pd kekuatan rahim ibu..ad org rahim xkuat, hentakkn cket boleh miscarriage..klw rahim kuat In shaa Allah..tak ada pape wlwpun masih awal..Doa banyak² awk..klw da tak ada pilihan trpaksa naik moto..moga awk dan baby terlindung dr bahaya..jgn bwk laju²..

Aamin2.... T.kasih

VIP Member

Kalau peknen xberisiko blh je sis..mcm sy ritu sbb stat bleeding doc nasihatkn xbg naik moto tkut rahim xkuat nti blh keguguran..tu yg naik kereta..nk2 jln xbpe nk rata berlubang..byk bumper jd agak berisiko d situ.. pdhal naik moto lg best cpt smpai senang nak parking klu g memne...😂✌

Sebenarnya puncanya bukan naik motor je... Kalau awk naik kenderaan lain sekalipun tp xbwk elok, terhentak2 tu yg bahaya.. Apa pun, hati2 naik apa pun.. Kena beringat.. Officemate sy pergi kerja naik motor je dari awal, sampai sekarang dah nak bersalin dah pun... Xde masalah. Take care.

Saya pregnant 10week Pergi Kerja Sendiri Naik Motor Ulang Pergi Balik Kerja , Cuma Jangan Bawa Laju Jela n Ngelak Lubang Or Bonggol Ke Apa , Dan Sebelum Pergi Kerja Niat Dan Bismillah Dulu Dan Usap Perut Cakap Dekat Baby Kita Pergi Kerja Dulu 😅😅

VIP Member

Kalau kandungan yang tak berisiko boleh je. Asalkan jangan bawak laju, takot terlanggar lubang. Saya dari awal preggy sampai sekrang 36minggu. Alhamdulilillah takde apa². Tapi if sis risau. Boleh mintak pendapat doc or nurse.

Bergantung pd badan. Sy dari awal pregnant smpai 5 bln ni mmg naik moto. Cuma jgn laju or bnyk lggr lubang lopak smua tu.. alhamdulillah ok.. skrg je slalu naik kereta sbb doc suruh jaga pegerakan sy sbb bby kt bawah..

Soalan popular