Iberet folic

Sy now 9week 2days..bila bleh start mkn iberet ye?

10 Balas
Tulis jawapan

Selalunya lepas kita bukak buku pink mmg akan terus makan ikut ubat apa yg klinik bagi . Tapi mcm saya , saya alah sangat teruk , jdi nak makan obimin(ubat yg saya dapat waktu tu) mmg takboleh masuk , waktu tu 9w , nurse suruh continue saja ubat folic acid biasa yg saya consume dari sebelum pregnant tu . Dia kata 12w nanti baru makan ubat klinik . Masuk ja 12w tetap sama takboleh makan ubat klinik last2 saya beli maltofer perisa coklat tu , alhamdulillah sampai harini ๐Ÿ˜ฌ

Baca lagi
2y ago

Ya , teruskan folic acid dulu . Nanti nurse bagi , baru start makan . Free ja kalau klinik kesihatan . Sebab saya takberapa syorkan kalau sis beli sendiri tanpa tanya doktor . Bila kita bukak buku , nanti nurse sendiri bagi dia akan terang pasal ubat , jdi lebih selamat . Ada orang kena makan obimin , ada orang zincofer , nanti depa tgok hb sis . Saya 13w baru makan maltofer beli sendiri sebelum tu folic acid ja sbb mmg takleh telan . Kk takdapat bagi maltofer sbb ubat tu mahal kena beli sndiri .

Iberet biasa dr akan bagi kalau ada masalah hb low. Kalau takde masalah hb dr tak suggest makan iberet sebab iberet tinggi kandungan iron. Boleh jadi sembelit. Better makan folic acid biasa atau kalau gi kk nurse akan bagi obimin ๐Ÿ˜Š

2y ago

ohh cmtu ye....tq sis

Doktor bagitahu semalam, iberet boleh dimakan pada usia bayi 12 weeks. Tapi kalau hb low, better teruskan je iberet tak perlu tunggu 12 weeks. Kalau hb low, bayi akan mengecil dari usia yg sepatutnya. So keadaan tu tak elok utk bayi

2y ago

Bestnyaaa. Saya kalau dpt 10 pun sy da happy

asid fokic mkn seawal 3bulan sblom nikah persediaan 3bulan sblom pregnanr asid folic complete mkn seawak kehamilan https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group kehamilan 2023 ๐Ÿ’Ÿ

Baca lagi

iberet tu mcm xsesuai klo awlยฒ sbp dose dy tinggi dn kuat sikit dri zincofer...sis boleh tnya nurse kk bila boleh consume ubat tambah darah...

daripada sebelum mengandung pun dah boleh makan.. kalau makan iberet, dah xperlu makan pil2 lain, dan boleh bgtau nurse kita dah makan iberet..

2y ago

selama saya follow up untuk ttc dan mengandung, jumpa Dr pakar atau kk, semua cakap ok je teruskan makan iberet..saya tak dibekalkan folic acid biasa atau iron sbb dah makan iberet.. saya tak ada masalah hb low jugak..

seawal mungkin dah boleh makan

iberet folic..bkn folic asid

Bole dh mkn

Dh boleh mkn