10 Balas

15/9 induce around 8am . jam 11.47 lahir la baby boy sy . sakit memang sakit tapi bergantung dengan diri juga . ada yg kata induce x la sakit mna . be positive ya . semoga semua dipermudahkan dan ibu serta baby selamat dan sihat . kalau lebih hri yes perlu induce . xde masalah pun induce . tu dia bantu kita buka jalan dgn cepat .

Saya dr anak first dan second semua kena induce. Tak tau mcmn sakit contractions yg natural. Tp alhamdulillah anak dua2 lahir normal dan sihat. Sakit memamg sakit tp layan jer sis sb itulah pengalaman berharga utk semua ibu. Jgn stress2 trs positifkan diri. Yg penting ibu kena sentiasa kuat mental dan fizikal.

TapFluencer

Anak pertama saya induce drip. Anak kedua natural je. Based on pengalaman saya, sakit comtraction after kena induce tu double dari sakit contraction yg natural. 12 jam saya tahan sakit dalam LR masa anak first, trauma gak bila ingat balik 🥹

sy ank pertama pn induce sbb bukaan sy masih 2cm walaupn air ketuban dh pecah 24jam. tp sakit induce ni contraction die rasa nak tercabut pinggang tp sokay sis. pain endurance lain2 org lain2 sis.

pada pengalaman saya sis.. induce nie terpulang kepada badan masing2.. kalau saya, first baby kena induce contraction sakit 2 kali ganda dpd natural contraction .. Semoga sis dipermudahkan ya..

VIP Member

no lahh. induce tak sakit pon. contraction ni dia atas badan dan rezeki orang tu sakit dia macam mana. so positive sahaja okey. in shaa Allah semua baik sahaja. semoga dipermudahkan urusan

Pengalaman sy yg baru je induce 13/10, mmg betul sakit lebih dr normal contraction.. doa byk2.. semoga dimudahkan urusan bersalin

baru lepas bersalin pagi tadi..induce drip walaupun ambil suntikan tahan sakit..contraction induce lagi padu dari alami 🥹

semoga dipermudahkan urusan sis.. maaf x de pengalaman induce..

awal nyer induce.. saya kena induce ngam2 nnt kalau dh 40w

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan