7 Balas

Saya pernah mcm ni. Saya test selama 2 hari upt +ve. Saya pergi klinik utk confirmkan tapi since masatu baru 4w jadi doc hanya buat ujian air kencing saje dan result masih +ve. Esoknya saya period mcm biasa. Saya buat lg sekali upt -ve. Saya pergi kk n scan dari bawah doc kata saya tak pregnant. Mungkin persenyawaan berjaya tapi tak lekat dgn dinding rahim. Its okay sis jgn putus asa. Ini boleh jadi petanda yg kita tak ada apa2 masalah dan boleh mengandung lagi. Alhamdulillah now saya pregnant 5w. Hopefully kalini berjaya. Saya doakan semoga ada rezeki utk ttc-ian yg lain. Aamiinn

Thank you sis

Hi dear. In my opinion, i suggest you to so another test. Sbb you period bukan mcm yg sebelum ni. Buat another test utk tahu tp jgn terlalu berharap tp jgn juga terlalu fikir negative. Bg neutral perasaan. Or pegi jumpa doctor. For now, kurangkan buat kerja berat and ambik folic acid daily ya. Jaga makan jugak. Just in case. Apa pun, goodluck and semoga sihat2 sahaja ya

Saya masa awl2 mgndung dulu, ada keluar drh mcm period, tp saya tau pregnant msetu, saya xde rasa sakit atau apa2 tp bleeding mcm priod, saya nk prgi scan swasta doktor xbg, die suh gi kecemasan sbb die tkt kguguran, walhal saya dh bgtau drh dh benti, xbnyk dh, jd saya trpksa prgi kecemasan dan alhamdulillah sbnrnya normal, huhu, mngkin sbb saya ade cyst

Cuma sehari je

Drh tu mcm drh priod, tp hujung2 kuar mcm drh seketul xbsr mana, saya tkt kguguran je msetu huhu, trs gi klinik swasta buat scan, alhamdulillah msih ada rzeki kami😭

kalau saya, saya buat lagi upt test tapi selepas semggu guna clear blue..yg nie sllnya tepat..or nak lagi tepat pegi minta scan..

Thank you sis. Minggu depan sy cuba lagi. Tapi takut nak berharap 😞

tahniah ngandung tu... sama mcm sy....

Sama mcm awak maksudnya mcm mana tu dear?

Aah, saya skrng dh 32 week

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan