48 Balas

Keadaan ni jdi kan sy tawar hati kalau balik rumaj inlaw sy bnyk diam kne batch kne kutuk pasl penjagaan bby yg terpaling tersakiti sy da mcm maid tiap kali blik sne semua bnde kne buat even tau sy da ade ank kecikk

Mak saya pon sama suruh bagi air putih kat bany sbb dia dahaga. Satu hari tu saya dah start kerja. Mak saya yg bawa pergi checkup. Balik baru dia ckp baby mcm2 tak boleh makan. Mungkin dah ditegur oleh nurse 🤭

Buat taktahu je tutup telinga. Makin kita fikir makin kita yang stress. Dah pernah lalui benda ni. Dulu asyik fikir je sampai stress kepala. Alhamdulillah, sekarang apa yang MIL cakap saya tak ambil hati dah.

kesiannya awak, ciri2 MIL awak tu ada pada mak saya (saya tgk how she treats cucu2 lain). and obviously saya tak berkenan dengan cara macam tu. saya pon tgh pikir macam mana nak handle situation macam awak ni

Awak cari la video risiko baby jika beri makan sebelum 6 bulan. Tunjuk dekat die, kalau boleh yang bersuara yang bergambar biar die faham. Hmm dulu2 lain sekarang zaman lain semua da didedahkan.

saya faham, kalau saya akan cari artikel dlm ni dan post kat status wasap mention yg umur 6 bulan baru boleh makan. kita ikut KKM bukan ikut petua org dulu. huhu peace ✌️

nti cek up bby bwa MIL skli jmpa nurse..bgi nurse terangkan ..klw kta terangkn sndiri mcm biasa la org tua mna nk mngalah ttp dgn ayt 'kalau sy dlu....'

MIL perangai macam hanat ni. Kalau i jadi you, memang tak ler bawak baby jumpa dia. Cakap sibuk. memang i akan cakap direct. MY KID MY RULE.

saya jenis tegas sis dah mil hormat pendirian saya walaupun kdg kena perli tapi saya buat hati kering je sebab tu anak kita kan

Pegi lantak je… nyawa anak lagi penting drpd nak fikir pasal hati perasaan org lain… nanti apa2 jadi kita jugak yg kene…

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan