Nenas

Sy dh pregnant 35weeks. Boleh makan tak nenas ni? Mcm terliur pulak bila tgk. Lame sgt xmerasa?

Nenas
29 Balas
Tulis jawapan

saya makan masa 30w++.. 1 potong pjg. okk je. kite mkn niat utk mkn,jgn kite pikir ,"aq makan ni bahya x"? kalau sis da rasa was2,xyah mkn. Dr sndri kata xdk apa2 pon mkn. tp stiap mkn,ada had . jgn terlebih2 pulak. huhu

VIP Member

Dr awl pregnant smpai 35w ni xmkn nenas ke puan...sian lama sgt pantangnya. Nenas ni boleh d makan puan masa pregnant...cuma kadar pengambilan dia kena berpada...cukup sepotong dua..bukan sebiji 2πŸ˜…πŸ˜‚

4y ago

Heheh dr awl pregnant mmg xmkn. Dh msuk 35 week ni baru rasa teringinπŸ˜†

Kalau saya makan je nanas tu dalam quantiti yang sedikit.nanas gaulkan sedikit garam sebab sifat nanas asid dan garam alkali. Jadi akan neutral kan balik bila asid di campur alkali.

Sy dari belas2 minggu dah start makan tapi makan moderately. Dulu tak brani makan. Second pregnancy sbb tringin benda masam jadi sy makan tapi sikit. So far Alhamdulillah okay.

4y ago

Alhamdulillah

sis nenas tu kalau nak bersihkan . buang duri dia yang hitam tu betul2 . yang tu yang tajam tu . and makan sikit untuk lepas ngidam je dah okay πŸ˜…

Saya makan nenas stengah potong je, terus baby masuk laluan and cramp perut, 3 hari lepastu bersalin hihi πŸ€ͺ teringin punya pasal tapi dh 38weeks

saya tak makan waktu pregnant, tapi waktu pantang 44 hari saya makam terus terkeluar darah sikit. maybe saya tak biasa, jadi makan pun berpada2.

4y ago

Nenas tajam jgk kn. Sbb tu sy tnye dlu. Heheh

VIP Member

dri awal pregnt makn nns alhmdulilah tade ap2 cuma hadkan lah kuantiti mkn untuk merasa jelahh jgn duk pulun 3/4 biji pulakπŸ˜‚πŸ˜΅

Sy x tau la pd org lain.. Tp sy start mkn nenas 7 bln ke ats.. Yg msak yg x msak smue sy mkn sbb teragak.. Alhamdulillah okπŸ˜…

VIP Member

Boleh makan. Tapi jangan terlalu banyak ye . Kalau nak dekat due boleh makan untuk mudahkan bersalin 😊