Minum air gula sepatut nye bpe minggu usia kandungan

Sy dh 21week tp Tk minum air gula lagi

10 Balas
Tulis jawapan

ikut keadaan sis. kalau ibu berisiko kena gdm mmg kna minum awal. kalau risiko rendah mmg lambat sikit. kdg 7 bln baru minum. selalu yg kna minum air gula awal ibu yg dh 25thn keatas, bmi tk normal, dgn keturunan yg ada kencing manis. yg tuh 10-12 weeks wajib minum. pastu masuk 7 bln kna minum lg sekali. mcm sy kna 2 kali sbb tiga2 sbb kan atas smua sy ada๐Ÿ˜Œ

Baca lagi
1mo ago

sama..sy sbb umr lbh n berat buka buku lbh skit๐Ÿ˜‚

kalau ade keturunan kencing manis awal akan minum, lepas tu akan minum lagi sekali. macam sy yg kali kedua 28minggu nanti.. bergantung atas orang jugak tu.

sy ade risk gdm, minum air gula 2 kali, 8weeks dan 24weeks. sy buka buku awal, 6weeks terus misi bagi tarikh minum air gula haha

Depends keadaan.. sy 21 weeks pun blm.. tp dr dah bg tarikh utk minum air gula.. 26 weeks nnt sy akan mnum air gula..

Saya dapat appointment mogtt masa 24weeks. Perkara tu depends dgn risiko si ibu. Kalau rendah, lambat sikit

dia tngk orng dn keadaan orng tu.. mcm sye sihat ii je so sye 26weeks bru gi minum air gula..

Saya 24 weeks sebab tiada risiko keluarga kencing manis & pengalaman anak no 1 takde GDM

Saya 23week pn tk minum lagi. Dr bgtahu haritu 28week baru minum

Saya doktor bagi tarikh 29/04 niy minum air gula

depends pd keadaan sis