8 Balas

saya jumpa doktor scan di kk..saya last scan 36w5day baby dah 3kg ., skrg ni sya dah 37w2d ..semua ok , air ketuban semua ok..saya tkde masalah gdm ke ape semua tkde.. mase scan tu doktor tak cakap pape .. dia cume pesan klu tak delivery lagi smpai due saya 1/6 , dia sruh dtg klinik lagi untuk scan.. dia tak bagi tarikh pon untuk saya jumpa doktor pakar.. padahal saya rase dh takot sbb berat baby dh 3kg . klu boleh saya tak nak caesar . skrg ni pon takde tanda nk bersalin lagi .

aiyok sy berat lg awak,78kg, tggi 160cm je hahaha

hi mommy . kes awak hampir sama dengan saya 😂 hihi . saya last scan 31w tapi ukuran baby dah 34w berat 2.3kg . now 35w tengah tunggu review dengan dokter 17/5 ni . last review 2minggu lepas katanya kalau baby besar lebih dari jangkaan terpaksa refer hospital this 18/5 atau 25/5 . hari hari fikir adakah kena czer??? atau induce??? 🥹 ghisauuu

aamiin, aamiin. makasih awak🥰 same goes to u hehehe

ada je yg x diberi pilihan nk czer atau induce tapi dia ckp nk tunggu 40weeks jgk. lastly beranak normal Alhamdulillah.. tapi masa tu baby dh 5kg la😅ni sy tngk video org indon 😅

pakar sy x bagi beranak smpai due. sbb xnak bagi czer. risiko beranak normal 5kg, leput kita haha

sma lar sis, baby sy pon besar.. misi ckp sy antara patient yg baby besar 😅 tp Alhamdullilah still misi x ckp apa ii.. 37w xtau nk bt apa.. nk kurgkan mkn dh kurg byk dh

tak pon, just followup mcm biasa sminggu skali

Mcm sya, msa scan dkt kk 35w baby dh 3.1kg.. 16/5 ni kna jmpa pakar kt hsptl plak.. seram pun ada😥 so klau baby bsr, pkar memang suggest untuk brsalin 38w ke?

wahh bsr jugak 35 3.1kg. a'ah, sbb tkut nanti kalau besar sgt kena czer. sy tkut czer huhu

boleh share tk sis makan ape naik 200g smnggu ,sbb baby sye kecik dlm perut ni😥😢 ..aritu scan 35 weeks ,bru 2kg berat baby ...

okay sis .mekasihhh ...

aamiin, smoga d mudahkan. sy nak beranak soon. huhu smoga mudah utk kta ye🤲😍

amiinn moga sis bersalin mggu ni 🥳

aamiin, aamiin ya Rabb😍🤲

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan