12 Balas

Kita as muslim wajib berpuasa tak kira mengandung atau tak melainkan ada sebab2 yg tertentu. Sis boleh niat puasa. Sahur jgn lupa. Buka puasa on time. Tapi kalau tgh2 puasa tu sis tak larat boleh berbuka. Kalau sis risaukan baby sis boleh berbuka. Boleh tgk dekat utube mana yg kena ganti shj n mana yg kena ganti+bayar fidyah. Saya pun 36 weeks. Saya rasa mungkin saya tak larat tapi saya tetap akan niat puasa. Kalau agak2 saya tak larat atau baby kurang gerak saya buka. Hehe

pendapat i.. ur body. u know ur limit. u cuba puasa dulu. tp kalau u rasa tak larat dan penat semacam je.. u better berbuka. orang sekeliling boleh bg mcm2 pendapat tp hanya u yg benar2 kenal ur body limit camane. kalau org ckp.. teruskan je puasa. 2 jam je lagi nak berbuka. tp u rasa betul2 dah xlarat, u berbuka lah.

kalau dah 36w tu ikut pada kesihatan dan kemampuan badan. hb low takde masalah pun nak puasa asalkan jaga makan je. kalau nak puasa kena pantau gerakan baby. cuba je dulu berpuasa, kalau kurang gerak atau takde rasa terus berbuka je

sebaiknya sis tanya doc yg sis jumpa utk rawatan sbb dia lebih peka dgn keadaan semasa sis.. kalau larat, mmg blh cuba puasa dulu tp kalau xmmpu nak puasa sbb membahayakan kesihatan dan kandungan, blh buka puasa..

sy pon 36weks 3day...sy ada gdm on diet Dr ada cakap tak di benar kan sy berpuasa..tapi Sy tetap nak cuba jugak...Klau sempat lah risau bersalin je😁

sma dgn sy 36 hb low 2x repeat cosmofer skrg doktor sarankan vitamin 3x shri jgn skip... bmbg nnti hb drop trok lg...

lebih baik awak dpt nasihat doctor. doctor yg lebih tahu awak dibenarkan utk berpuasa atau xboleh berpuasa.

X digalakkan, nanti hb semakin low... Boleh pengsan.. Semoga dipermudahkan

Perlu dapatkan nasihat doktor

Sis kena tanya pendapat doc

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan