11 Balas

pendapat saya utk kesihatan diri, mula kanlah makan sayur. saya satu keluarga mmng tak makan sayur dari kecil, dan sentiasa makan red meat secara berlebihan. hasilnya, 3 dari 4 adik beradik perempuan termasuk saya ada breast cycts & benign tumor. sejarah keluarga saya mmng tiada critical ilness, clean clear. tetapi salah seorang adik baru shj meninggal dunia 2 bulan lepas d usia 27 tahun, kerana benign tumor berubah menjadi active/abnormal cancer semasa mengandung. jadi... ambil dan beri lah keluarga kita makanan nutrient y seimbang. jom sama2 kita ubah pengambilan makanan kita 💪

VIP Member

Saya sebelum ni makan sayur. Pastu start pregnant, 1st trimester langsung x bole makan sayur. Sekarang dah masuk 2nd trimester, dah bole terima sikit2 sayur tu. Saya ada cakap kat doctor, tapi sorg doctor cakap kena makan jugak. Sorg lagi doctor cakap kalau tak bole makan jangan paksa. Taktau nak ikut mana satu. Hahahaha. Tapi saya banyakkan makan buah dan tak skip supplement. Boleh cuba cara ni.

Sye pun sama sis mmg x makan sayur dri skola dlu. Tpi time kecik2 ade jugak mkan. Bila pregnant ni sye banyakkan makan buah. Slalu mkan epal merah, oren sunqist dengan buah jambu batu.

nurse kate ,, kalau xmkn sayur xpe .. gantikan dengan buah buahan .. sye pun xmkn sayur ,, tu yg tanye nurse ..

VIP Member

Vitamin boleh kot. Tp tya Dr la.. Kt sini kebanyakkan ckp mengikut pengalaman saja

xpe xlalu sayur,makan buah pun ok 👍🏼

Lebihkn mkn buah n mnum susu sis..

Sy pon xmkn sayur.. mkn buah je..

mkn buah buahan tu pown ok jgakk

Makan buah..x pun minum susu..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan