Perkahwinan,ikatan dua insan

Susah ye nk jadi isteri solehah?. Yang selalu dgr ckp suami yg tidak mengeluh yg tidak tinggi suara. Ternyata syurga tu senang nk masuk tapi yg susah tu taat kpd suami. SiapaΒ² yg nk share erti kata solehah berdasarkan pengalaman as suami or isteri boleh share. Utk mnjadi tatapan umum. (Jgn cerita aib ye)

10 Balas
Tulis jawapan

sebab tu orang cakap, syurga tu mahal πŸ₯° walaupun macam senang, ikut cakap suami. tapi benda hadap hari2 ni sebenarnya paling susah nak buat. lagi2 bila berkaitan dengan hati perasaan. kunci dia communication dua hala. masing2 kena belajar jaga hati masing2. kena tanam dalam diri dua2, kita satu team, bukan pihak lawan. saya walaupun suami muda 3 tahun, dari awal memang cuba sangat jaga dan hormat suami. benda paling senang untuk mula, biasakan dalam kehidupan harian ucap terima kasih & minta maaf kalau ada apa2, untuk sekecil2 benda. benda2 kecil ni yg selalunya buat kita pendam lama dan makan hati.

Baca lagi

Betul susah nak jadi isteri solehah 😒 lagi2 bahagian taat pada suami..syurga itu memang bukan percuma perlu dibayar dengan mujahadah dan ujian untuk mencapainya. Pesan pada diri perlu sabar dan sentiasa beristighfar apabila terlawan suami tu. Ingatkan pada diri setiap tugas yang kita buat sebagai isteri ni adalah untuk dapat rahmat dan pahala di sisi Allah. Walaupun tahu tu bukan mudah, selalu je terbabas dengan nafsu sendiri tapi teruskan berusaha utk jadi isteri yg baik.

Baca lagi

Sbrnya isteri kalau dah sampai tinggi suara/mengeluh tu, ada la yg dipendam. Mungkin penat,mungkin terasa.. bg sy, communication tu penting. Bgtahu psgn kita, apa kita rasa. Dua2 kena workout utk jaga emosi masing2..

3mo ago

ne btol sis . lelaki ni nak kene cakap , nak kene bg tau . jgn harap la dia nak faham kite . tu sbb la komunukasi antara 1 sma lain tu pling pnting , kalau benda tak suke direct ckp . nnt kita org pmpuan ni yg makan hati

Susah juga nak jadi isteri solehah sebab saya jenis melawan πŸ₯² Dari zaman perkenalan sampai dah setahun lebih kahwin pun macam susah hilang perangai tu.. ternyata memang susah jadi isteri solehah..

Saya pernah emphasized kan kt husband yg respect is earned, not given. Saya jenis takkan buat apa yg suami saya tak suka dgn syarat he does the same. If he breaks the rules, mmg siap la saya mengaruk.

sye x penah meletakkn ape2 aim utk jd istri solehah ke ape.. sbb sye tw bnde tu susah & sye byk kkurangan.. sye cuma buat ape yg mampu.. sbb semua ade kkurangan baik istri maupun suami..

Sy jenis melawan jgk sbb ego sulung. Yg suami ego suami. Ikutkn hati, smua hbs pecah. Ap sy buat, sy buat pekak lps tu buat hal sy. Lelaki sy cpt lupa. 🀣🀣 ambil kesempatan ats tu.

Kita isteri ni nak dapat syurga memang mudah. Taat, patuh pada suami. Nak buat tu yang susah πŸ˜„

bunyi senang tp nk hadap jln ke syurga tu susah.. sy pun ada perasaan nk tinggalkan suami..

saya pun kdg jenis melawan..