28 Balas

Kalau awal trimester saya slalu beli barang mahal dulu, mcm carseat ke, stroller ke, kalau second trimster dh tahu gender baru start beli sikit2 baju dgn barang baby 😊

sy ank first beli awal dlm 7bulan cmtu sy da beli msk yg kedua ni sy beli lmbt..lgi 3mnggu nk due bru beli😹 tpi penat la nk berjln da sbb x larat da kn nk bwk perut

sye beli time 20+ cemtuu sbb bru de rse nak beli🤣 beli sikit sikit je sbb baby cepat besar, lagi satu kakak dia punya ade lagi so topup mane yg tkde jee jimatt🌸

sy start beli 12weeks dlu 😂 beli sikit² sebab bila dah sarat start 7bulan, nak jalan pon dh mengah, sakit semua 😅 Alhamdulillah skg dah lahir pun baby 😘

VIP Member

6 bulan sy da start beli. Tp pd sy kalau sis ada duit, beli jeee. Nak beli selepuk kang takut terbeban. Biaq p apa org nak ckp, org takde dlm kain kita.

start beli paling kurang nk masuk 7 bulan bru ok,,,klu2 awal mgkin mgkin ade jangkaan risiko yg kita hadapi akn dtg,,lewat sgt x boleh jgak🤭😃

sya dh nak masuk trims 3 tpi apa pun blm beli 😅 sya due bulan 5, husband ckp nnti awl bulan 3 beli 1 kali. tpi skrng sya tgh servey-ii brng bby

saya mengandung ank pertama...dlm 6 bln..saya dh beli sikit2...beli warna baju yg boleh dipakai baby boy@girl... ni on the way baby ke 2...🥰

sy start beli masa kandungan masuk 5 bulan🤭🤭.. sekrng tggu masa baby nk kluar lgi.. ada 2 minggu lagi ni

saya beli bila da tau jantina hee . tpi jngn la beli betul² ikut gender dia nnti kne scam ngn ank 😁

Soalan popular