22 Balas

VIP Member

kalu dapat doktor lelaki masa bersalin kita boleh mintak dia tlg azankan kata lah alasan yg munasabah. Saya dulu somi lmbt dtg n kebetulan ada doktor lelaki sm2 team nk smbut kelahiran ank, dia tnye nk azan kan tak, sy ckp boleh je...amik berkat doktor tp sy rs ms tu doktor pelatih lelaki, nmpk sgt dia xcited dpt smbut baby boy sy...smp nurse kt ctu eh doktor nk azankn ke... hahahaha

Azankn anak tu khilaf ulama sis. Bkn sunat, bkn wajib, bkn makruh, bkn juga haram. Hadis tntng azankn anak nie hadis dhaif, tp blh la nk buat. Sis xperlu pening2 pn. Ada ramai juga org bawa balik bru azankn. Kalau xnak nurse tnya2 itu ini xda waris dtg azankn ke apa, ckp bawa blik rumah nanti akn azankn skali kenduri.

Ya btl sis...

masa sy lepas bersalin ank pertama dulu,setiap pagi ada pakcik keliling wad bersalin offer utk azankan baby. tp sy bagitau nanti suami dtg kejap lg. tak tahu la kalau sekarang ada lg ka tidak. masa bersalin anak kedua pkp 1,suami azankan baby masa dlm kereta nak balik sebab sy masuk wad mlm,esok pagi jam 8 pagi dah bole discharge

Boleh je mintak doc, atau staff hospital lelaki untuk azankan. Pengalaman saya bersalin Anak first, musim PKP. Bersalin sorang, hp pulak Mati, xbawak charger Sbb emergency tetiba nak beranak. Saya mintak je pelatih lelaki tolong azankan. Janji mintak tolong insyallah boleh

kte senasib,sis ..Sy single parents,fikirkan jugak hal tu ..ni dah 36 weeks...fkir sape la nk anta klau sakit2 bersalin nanti...nk uruskan di hospital.. waris mmg Tau,tp masing2 pn bukan org senang...

azan tak wajib pun buat.. x buat pun takdak masalah pun, asalkan anak sihat.. taknak ada gangguan ibu tu yang kerap baca surah zikir atau al quran ke anak...

azan tu sesiapa je boleh wak.. asal kan lelaki islam dan waras... utk pengurusan ank tu agak sulit sikit, cuba usaha kn mntk tolong sesiapa utk bantu , smoga urusan awak dipermudah dan dlm keadaan baik selalu .

VIP Member

awak sendiri iqamah kan pon boleh sis. haritu saya bersalin pon buat sendiri jugak sebab pkp, husband tak boleh masuk. apa pon, semoga dipermudahkan urusan sis

azan tak wajib pun buat.. x buat pun takdak masalah pun, asalkan anak sihat.. taknak ada gangguan ibu tu yang kerap baca surah zikir atau al quran ke anak...

sis, sorry nk Tanya, if sis blh share, share la ya. if single parent, documents apa dia minta masa nk buka pink ? ) lps tu JKM dtg rumah ke ? tq🌹

jkm ada dtg rumah ke utk cek sis ?

doc lelaki boleh azankan.anak saya dulu time pkp,beranak awal pagi bulan puasa. Dr laki tu yang azan/ iqamah baby2 yang lahir waktu tu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan