23 Balas

Kalau nk makan, makan je. Yg penting berpada. Badan sendiri kan. penerimaan mknn tu lain-lain utk setiap org. Jgn terima pantang larang org lain secara bulat-bulat, cuma nak makan tu kena igt la benda yg kita teringin tu tk elok utk makan selalu ke apa ke. Sekali makan sebungkus takdenya la effect kt anak. Dari kecik membesar mkn maggi pun tkde cacat cela kan 🤭 Nak tambah, MSG tk elok utk badan ni mitos je ye. Org putih saja nk takut takutkan kita. MSG ada byk dlm makanan harian kita mcm tomato, cendawan, ubi kentang, etc. Banyakkan research. Cuma nk buat maggi tu guna separuh paket perencah je kalau was was sgt. Bg saya sekali sekala tk salah. Mcm makanan/minuman manis. Overdose bahaya juga. https://www.mingguanwanita.my/pakar-kimia-jelaskan-bahaya-guna-monosodium-glutamat-msg-adalah-mitos/

lega dah dpt mkn. tgok iklan megi pun da xdela terliur sgt😁

VIP Member

ada sorg doktor saya panggil doktor otak. dia tulis dalam bukunya, 400 juta sel otak terbentuk pada bayi di bulan pertama mengandung. Tapi bila ibu yang tak ambil makanan yg bernutrisi, ambil makanan yg xmesra otak, kesan buruknya juga terbias pada anak. ibu sebaiknya ambillah makanan yang bernutrisi. tapi apa yang saya dapat lihat dr pemerhatian saya, makanan real food mcm air kelapa, minyak kelapa dara. ramai yang takut nak amik katanya boleh jadi asbab gugur. tapi macam mana pula dengan makanan yang xberapa elok spt junkfood, process food yang ibu2 ambil. mari sama2 kita fikirkan sebab kesannya pada janin tau. 😌

Tapi sejauh mana kerosakan atau kerencatan tumbesaran itu semua hak mutlak Allah. Kalau tanya pada saya, bagi saya lebih baik ambillah makanan yang toyyib(baik), semua demi diri ibu dan anak yang bakal lahir. Bertahanlah untuk sementara demi kandungan.

saya makan je sis...dari awal mengandung..sebb awal² mengandung xboleh telan nasi..maggi kari, maggi tomyam, asam laksa saya makan je..now da na masuk 25 week... kerap jugak makan maggi sebb sekarg tekak pulak tengah xsedap...berlendir je rasa..tgok nasi pun muak..smpai maggi pedas giler pun saya makan...Insya-Allah...xde apa..dr cek baby saya katanya Alhamdulillah semuanya normal...kalau na kawal sgt pun entah la...semua kuasa Allah..kalau kawal sgt pun kalau Allah kata nak jadi yg tak baik, jadi jugak...😊 so makan je..kalau takut makan sikit² buat hilang memgidam je..hehhe

inshallah semua baik2.. lepas da niat dpt mkn. nikmat betul pdhal megi je. time xpreggy xpndg pun😂

Pengalaman kakak saya, dia kerap makan maggie semasa dia mengandung anak pertama. Dari awal pregnant sampai ke beranak dia muntah. tapi makan maggie x muntah. So dia makan 2-3 kali seminggu. Alhamdulillah anak dah 12 tahun. saya pulak baru 13 minggu. semalam makan maggie sbb teringin. Takde study kata maggie ni akan lahirkan anak cacat ke apa. Sama juga minum coke masa mengandung. Nak makan boleh je cuma kadang2. Ye kita nak terbaik untuk kandungan. boleh je telan sayur dan buah masa makan meal lain. Insyallah saya doakan semua dipermudahkan.

tq yer sis. lega dpt mkn hihi. syp da perut klau tak asik angin je pdhal da mkn mcm2

makan je sis .. sekadar lepaskan tringin je ..saya magee ramen pedas tu pon saya makan , tapi separuh je.. alhamdulillah .. kandungan sehat. nenas pon sama .. suami jual nenas hari2 tngok je .. tiba2 tringin , saya amek skit je secebis letak kat lidah .

dpt mkn dah sis. lega da rase pas mkn. nikmat ek bile btul2 teringin 😁

terima ksih semua pndgan kwn2. tu la makanan mmg mostly masak sendiri. jarang makan luar. kebetulan asik tgk iklan cm sedap je. asik mkn buah2 je. teringin la sikit.xpe janji sikit je😁😁

saya pernah jugak teringin makan megi time mengandung ni.. saya makan sekadar lepas rsa teringin ja.. tak habis sebungkus pun.. 2 3 kali jugak makan. tapi jarak sebulan 2 jugak laa.

ni pun buat nk lepas tekak je sis. tido Lena dpt mkn. klau takk tgh mlm asik angin je wlpn da mkn mcm2

mkn separuh sudah la sis kata teringin je kan. sebungkus kira byk jgk tu melantak namanya. org kalau btul mengidam takat 2-3 suap dh cukup buat lepas mengidam. nama pun teringin

tup2 abis jugak tu mkn smgkuk. laki sbuk ckp bau xsedap. tpi yg tukg mkn ni xpndg da. lega die Lain mcm

benda lain tkda selera nk makan , kalau yg ni , meleleh air liur kalau tengok 😅 makan ja sis , tpi jgn selalu ..jgn buat pedas2 , In Shaa Allah tkda apa2

😂😂 next teringin benda lain plak nnti

setakat ni apa yg sy rasa nk makan, sy makan je..asalkan tak berlebihan..doc ckp, nk mkn fast food ke, minum kopi ke semuanya boleh..asalkan stil dlm control 😊

sy pun sbnrnye jge2 sb mybe bdn ni jnis fragile sgt. 2x da gugur. Ni alhamdulillahh dpt lgi skli. mkn tu pun sb btul2 nak sgt. klau tak, mcm xberpa sgt

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan