22 Balas

VIP Member

SORRY YE SEMUA.. SAYA TNYA SEBAB TAK TAHU.. DAN TAK JUMPA DOKTOR LAGI UTK BUAT BUKU PINK AND TNYA BOLEH PUASA KE TAK.. SEBAB SAYA TAK BOLEH BALIK KE TEMPAT ASAL SAYA.. DAN TERKANDAS DI KL SEBAB PKP.. BILA BALIK KE TEMPAT ASAL BARU JUMPA DOKTOR AND TNYA SEMUA BENDA.. THAT WHY SAYA TANYA KAT SINI.. SEBAB KAT SINI RAMAI MOMMIES YANG BANYAK PENGALAMAN SDGKN SAYA TAK PERNAH ADA PENGALAMAN..SIAPA YANG NAK TINGGAL PUASA KAN?? MESTI SEMUA TAKNAK..DAN SAYA XTAHU PUN AKAN ADA EFFECT BURUK KAT BABY KALAU PUASA.. SEBAB TU TANYA.. TAPI KALAU JAWAB BUAT ORANG SAKIT HATI.. BETTER DIAM JELAH.. JANGAN JAWAB..DAN KALAU SOALAN NI MENYAKITKAN HATI...REFRESH KE APE KE.. BIAR SOALAN NI HILANG OK?? MAAF DAN TERIMA KASIH #ORANG TAKKAN TANYA KALAU DAH TAHU #ORANG TANYA SEBAB TAK TAHU #SAYANG PUASA TAK SEMESTINYA TAK SAYANG ANAK #KALAU U ALLS JAWAB DENGAN BAIK "XYAH PUASA" KAN LEBIH BAIK DAN MUDAH UNTUK DITERIMA

Sama la.. Sampai sekarang xbuka buku pink lagi.. Haduii

Tkboleh ye ibu,baby perlukan serap makanan untk membesar.kalau ibu puasa kesian baby tkmakan tkbolehla dia nk membesar dgn sempurna hihi.untk first timester ni kandungan memerlukan pemakann untk membesar sbb baby baru terbentuk kesian nti anak lapar ye.buruk risiko dia hihi.lebih baik jgn puasa ye.kandungan penting tu ibu ☺️.kalau tanta doktor pun dorg akan larang.bahaya hihi

Sme cm sy dokter xkasi sy pose sbb nye bahaya pda baby sbb law kne pose terjejas pda baby sy ade juga pose baby gerak pelahan jer mse sy g cekup jatung baby sy laju sgt sbb xmkn xminum law kte pose baby blh jd lemah smpai skrng sy xpose sbb sy tnye dokter law kte pose terjejas kat baby spe2 nk baby selamat lbih baik jng pose tkt baby terjejes dlm prt kte byk kan minum air kosong.....

In Shaa allah sis. 😢

Saya dari hari pertama puasa mmg tak puasa pun. Lagipun hari pertama puasa tu bangun sahur, tapi kul 9 lebih macam tu badan ketar kaki tangan pun. Kepala pening so saya tak puasa la, lepas makan ok. Baby pun tak gerak, dia pun lepas je makan rasa dia gerak 😙 Fikir anak dulu, puasa boleh ganti takpe☺️ . Anak bukan senang nak dapat. So jaga elok elok. # Anak first jugak ni

Welcome ☺️

Same awk mcm sye . Sye dr puasa first smpai hari ke11 je bertahan . Lepastu dh xlarat dh .. cek doktor better dia cakaap klu xlarat berbuke je . Nak puasa boleh , tpi klu rase xlarat sgt awk berbuke ye . Lgpon kesian baby kan dia perlukan mknan jugak .. sye dr hari ke 12 smpai harini xpuasa sbb dh start loya dan muntah2 . Acctually awk dh brape week ? 🥰

Saya baru sekali muntah sepanjang preggy ni😅 loya, xde selera makan dan badan rasa lembik je yg kerap sangat.. Alhamdulillah harini badan rasa kuat.. Dan saya xjumpa doktor pun lagi..tu yg xtahu boleh puasa ke tak.. Sebab xbalik ke negeri asal lagi utk buat buku..😌

Saya pun baru first baby. Takde pengalaman. Puasa pertama saya cuba berpuasa tapi dah tak tahan tengah hari tu saya terus berbuka. Esoknya pun sama. Last last sampai ke hari ni saya tak berpuasa. Makan lewat sikit dah mula rasa loya, berangin. InshaAllah demi anak. Puasa kita boleh ganti nanti sis. 😊

Betul sis..esok tak puasa dah kot.. Xlarat.. Tq sis😊

Sy skip2 hari puasa. Sbb memang tak boleh nak puasa sgt pun. Hb sy low, sbbnya kalau puasa sy akan cepat pening sampai menggigil satu badan. Lagi2 kalau tengah masak. Kalau larat je sy teruskan tak larat memang sy bantai je makan terus. Sian baby nti tak cukup zat kalau hari2 puasa. Bahaya jgak.

Aameen in shaa Allah 💪

saya tadi berpuasa smpai jam 3 jak . terus berbuka . sakit perut sangt . lapar . skli makan tidak sd lapar . sya baru 5w1day . kalau sis berpuasa tapi tidak tahan , boleh je berbukaaa . yang pntinggg baby tiada masalah . okay sis 😘 jaga diri .

😊👍

Sis klu masih 1st trimester, jgn syg sgt tinggal puasa. Baby perlukan zat utk membesar. Awal2 ni byk yg dia perlukan. Klu rasa xlarat, xpyh je puasa. Sy baru masuk 2nd trimester pun puasa selang seli je. Klu puasa direct mmg xlarat.

Sama la kita. Sy pun first time pregnant time puasa ni.

Wsalam . Bgntung pd org .kalau xlarat bbuka je sis.. puasa boleh ganti.. ksian kat baby..sy last year prgnent 11w msuk bln puasa.. puasa smggu xtggl..baby xmmbesar.. kna dnc.. 😢 nk mngndung pulak bkn main ssh nk lekat

Ok sis.. Tq tau.. Saya xde pengalaman pregnant.. In sha Allah kalau tak larat saya tak puasa dah lepas ni

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan