42 Balas

kalau sy blh buat pilihan, sy nak mgandung tanpa alahan. pengalaman sy alahan slama dkat 4 bulan, mmg buat sy serik sampai tahap rasa x mau teruskan. mkn minum apa pun x bole. muntah byk kali. thidu mcm2 pun tak bole. sampaikan husband sy pun sy reject sbb dia pun slh satu alahan sy. pegi kedai pun lgsg tak ada. nak 4 bulan tu x jejak kaki ke kedai lgsg. duduk terbaring saja kat rumah spanjang hari. pegi dpur muntah, pegi tnds muntah. kat ruang tamu je la sy spanjang alahan. sampai kena warded d hospital. tp alhamdulillah sy bjaya atasi semua ujian, dan skrg tengah menunggu hari. 🥰

siti isroeyah - smoga dpermudahkan sis. bykkan bsabar dan doa, smoga berkat sabar kita ni akan diganti dgn proses bersalin yg mudah dan anak yg soleh/solehah. 🥰

VIP Member

Kalau saya kan, dah bersyukur sgt xde alahan mual bagai² tu .sy teringin nak pregnant tanpa alahan semua tu...penat tau awk nak layan alahan ni and mmg xbest langsung... pregnant tu best lah.. ok part mimpi yg bukan² tu, better awk jumpa ustaz kot² ade yg menumpang ke, sbb bila kita pregnt ni, benda² halus suka kat kita...so kalah boleh sentiasa lengkapkan diri kita dgn zikir, ayat² suci sebagai pendinding..sy bukan nak takut² kan awk taoi kalau dah selalu sgt mimpi tu...better amik precautions okay...

normal, sy sampai 9 bulan tak ada alahan, sedap je makan semua benda, buat semua benda mcm biasa.. tp kalau bab mimpi bukan² tu.. jaga² takut ada yg x suka.. sy sendiri kena yg sama.. pergi berubat, Alhamdulillah okay.. setiap malam kena play surah as saffat kt YouTube, kalau x akan dapat mimpi yg bukan².. itu sy laa, sbb memang tau ada yg x suka bila sy pregnant.. tp utk awk, sy x tau, myb boleh jd mainan tdo.. apa² pun jumpa la pakar perubatan islam kalau nak lebih pasti.. cuma jgn jumpa org yg salah..

normal rasanya sis sebab kita sama , skrng pun 12w lgsung tiada alahan bukan kita minta nak ada alahan tapi kdg kita overthinking tkut apa2 jdi dkt kandungan saya lagi lah makcik saya siap bgitau org yg ada alahan mengandung ni kandungan dia kuat.. saya pun diam je selagi Dr ckp smua nya okay dan takde simptom sakit atau bleeding saya try to be positive je apa2 pun kita enjoy pregnancy kita hehe smoga dipermudahkan 🫰🏻

tu yg sy tanya tu. sbb overthinking..

normal. ada je mommy yg xde alahan langsung or mengidam pape sepanjang pregnancy. mcm saya both pregnancy sy xde alahan atau mengidam pelik2. semua makanan sy boleh accept. 1st baby dah usai setahun 6bulan dh. 2nd baby skrg 30weeks++. kalau bab mimpi jgn terlampau pk. mainan tido ja. bykkan dgr ayat2 alquran. bukak surah maryam, yasin dan sbgai nya.

Saya lambat period 3hari, hari ke4 keluar cecair mcm hujung period. tapi tak keluar darah period sampai hari ke4. then dada rasa sakit, so bila baca dkt website semua simptom mcm pregnant. so buat test double line. after check je terus pukul3am terbangun dan lapar sampai kepagi tak boleh tidur semula. then akan sentiasa lapar je setiap min. normal ke tu?

Sy start alahan bila dh masuk 4 bulan . Time mula2 sampai 17 week langsung tade alahan . Sy pun anak pertama . And memg time tu rasa macam orang tak mengandung pun . Masuk je 18 week . Start takleh bau husband , naik kereta pening . Bau masakkan pening , sikit2 muntah . Tp alhamdullilah . Masuk 7 bulan dah takde alahan . Normal je sampai sekarang .

Normal sis..Kite geng...sye dari awl pregnant sampai sekarang menunggu hari utk bersalin tiada alahan & mengidam..xda mimpi bukan2 sye cuma ada allergic ubat aje..Alhamdulillah sgt ..sye enjoy dng journey kehamilan first sye..ini dari dulu dgr mk cite anak pertama sampai anak bongsu xda alahan xda mngidam xda strech mark sye sgt nk mcm tu.syukur dpt🥰

pregnant kali ini dari first hingga sekarang 25w+ alhamdulillah xde alahan tapi risau juga kalau hujung2 nanti tiba2 ada...coz anak2 sebelum nie yg first alahan awal kehamilan beberapa bulan..yg kedua alahan masa kandungan 6,7,8 bulan..harap yg nie xde alahan...seksa kalau ada..😅

normal sis..anak pertama tak rasa mcm megandung sbb alahan tu takda smpai 9 buln..skrg tngah preg yg no 2 alahan teruk dri trimester pertama..skrg trimester kdua,kadang mual muntah tu dtg blik waktu nak berus gigi..normal je sis..lagi bgus tkda alahan..hehehe

sy tiga kali pregnant takde alahan/morning sicknese. yg 1st gugur, second girl and third boy 😂 langsung xleh teka gender tp mujur scan tepat

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan