60 Balas

Sya mse kawin 1tahun ttc sis.. Org tnya sya snyum je😁 pas2 kdang duk tngok org pregnant terdetik dlm hati bila dpt merasa juga.. Alhamdulillah rezeki Allah bg x lme lpas tu Allah bg rezeki kt sya ank first.. Ni skrang ank yg kdua bru 3bulan.. Ank sulong bru 2 tahun 2buln.. In shaa Allah nnti sis akn merasa juga.. Cepat atau lmbt je.. Jgn hirau mulut org ☺️🤗

VIP Member

normal lh tu tengh bahagia. sy sblom khwin pun mcm tu berat 70kg lepas khwin 88kg.. ttc 2019 .skrg bru pregnant 5bulan.adik2 ipar semua dh 2,3 org ank. kmipun bru ada rezki .time blik kg je selalu mertua tnye xlekat lgi ke .. tpi sy buat xthu je.. jnji sy n suami bahagia.. xnk streess sbb mulut org lain 🥰 ... semoga permudahkan urusan awk n suami Aamiin

Sy pun mcm tu jgk tp alhamdulillah xsgka lepas 7bln kawin sy preggy... Bila sy redha n xtllu bhrap sbb tkut kecewa Allah hadirkn rezeki yg smua org nak... Now alhamdulillah dah 17week smoga baby mbesar dgn sihat sempurna lahir nya nt.. Smoga awk n mommy lain yg sedang mnggu zuriat jgk dkurniakan cahaya mata scpatnya.. In shaa Allah... 😘💝

biasa lah tu sis tahun pertama kedua perkahwinan org excited sikit nak tnya kita dah ada isi ke belum, pantang tgok badan naik sikit. sis layan kan ja, setiap kali org tnya jgn lupa suruh doakan supaya cepat dapat zuriat. Saya 6tahun sis. tahun ke 3 ke 4 org x brani tnya dah sbb takut soalan tu sensetif kan, alhamdulillah, rezeki lmbat sikit.

Biasa la sis orang memang tanya macam tu . Saya kadang stress orang tanya .. baru sehari kawin orang tanya dah ada isi ke 😅.. agak2 la ye pun . Kadang malas nak jumpa orang takut termarah hahaha .. 5 bulan lepastu saya preggy . Sbb saya dengan suami sendiri sepatutnya nak tunggu 1 tahun tapi suami lak nak awal

nak dekat 2 tahun kahwin saya takda anak. skrg Alhamdulillah baru pregnant 3 bulan. Sepanjang saya kahwin selalu je orang tanya ada isi ke? badan berisi. perut macam kedepan tu. saya kata tak. tu baby taik and suruh dorang doakan je lah saya mengandung baby betul. Alhamdulillah makbul juga doa semua orang. :)

TapFluencer

Hehe biasa tu sis. Aamiin kan je. Kadang memang annoying. Saya kahwin setahun lebih baru ada anak. Yang sepupu pun lorat tanya. Tapi dia pun dapat anak lambat kita tak tanya pun. So anggap jela soalan dia tu tak penting pun. Yang pasti sis dan suami berbincang bila nak start ttc dan bersedia ada anak.

TapFluencer

Takpe sis. Saya pun setahun lebih baru hamil. Enjoy berdua dulu. Dah memang belum rezeki kan. Orang bertanya semestinya ada. Cakap belum ada rezeki. Kalau dia tanya macam², kalau saya sampai tahap oh tak tahu nak buat macam mana ke. Itu memang melampau rasa bila macam tu. Buat tak reti je

sy 8 bulan kawin bru preggy sis.. Alhamdulillah..jgn dgr kata org..buat pekak telinga je apa org nk ckp.. kalau dia tnya..kita buat2 xdgr..biar dia malu sndiri..utk apa jga hati dia kalau dia xjaga hati kita?? ni semua kan rezeki.. kita hanya mampu usaha..Allah yg tentukan

biase laa tu mulut org mane boleh kite tutup.. tu macam soalan wajib doh org tnye kalu kite awal2 nikoh.. doh pregnant kekgi lain pulok org duk mengate.. itu lah ini lah.. dok semesti nye skali jimok terus dapat baby.. pikir positif je.. inshaAllah smpai mase Allah bagi

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan