βœ•

60 Balas

First of all, rilex, cool & chill je. Kalau org tanye tu mungkin pasal diorg perasan perubahan bentuk tubuh tu. Biasa kalau pertanyaan mcm tu diorg cuma mahu berinteraksi, bertegur sapa, atau bersembang-sembang je. So jgn rasa panas jgn rasa kelat. Jawab je ye "mengandungi makanan & lemak". Itu pun rezeki jgk. Bab rezeki zuriat tu kita manusia mcm pasangan biasa yg dh kahwin mestilah inginkan zuriat. Dan tentulah mengikut aturan Allah jua. Btw 6 bulan tu masih dalam peringkat awal berkahwin. Kedua-dua pasangan kene sama-sama belajar seni dan ilmu mendapatkan zuriat ni. Selain niat dan doa yg baik2, ambil tahu juga masa yg paling baik untuk bersama pada waktu subur perempuan. Kedua-dua pasangan kene jaga kesihatan, bina stamina, jaga dan bina emosi positif. Perkara-perkara tutup lampu tu isteri kene pastikan isteri orgasm minimum sekali atau 2 kali baru la suami lepaskan peluru. Jangan tembak sebelum isteri klimaks sebab potensi untuk persenyawaan rendah dan mungkin tidak lekat. Ade juga kaedah isteri angkat seluruh bahagin kaki sehingga punggung sandar ke dinding bagi tinggi selama 20-30 minit untuk pastikan sperma mengalir masuk dan tidak mengalir keluar. Selain tu tanda la nota kt mana2 tarikh last period, tarikh tutup lampu dan Insyaa'Allah ada la tu berita gembira.

Relex je..awl lagi gunakan masa berdua ni utk upgrade hubugan upgarate ilmu rumah tangga ..kalau mcm sye 1 tahun 7 bulan baru pregnant..tpi sye mmg berdoa utk ada masa supaya saya dpt belajar utk build value dlm hubungan..sbb sye bercinta lepas kawen.. doa tu Allah makbul..cukup msa Allah bagi time ni basic rmh tngga dh bertambah.skill hndle pasangan dh build ..pengurusan masa emosi dan kewangan dah ok..Allhamdulilah bln nov due..yg penting bersangka baik makan yg baik2 juga akn kita dapat..yg paling manis bila Alah nk bagi kita zuriat rezeki besar ni Allah bagi ilmu dulu untuk kita..masyallah xtau nk cite tapi indah..dont worry sabar keep submit your dua❀️πŸ’ͺ🏻apa org kata kita xleh control tapi kita boleh pilih nak jadi bnda baik atau sebaliknya.kita yg build bahagia kita dng izin Allah bkn org sekeliling kita.make strong inner self.insyallah

Buat relex aje.. mcm sya kawen kawan yg kawen tahun yg sama 3-6 dh preggy sya 1 tahun 6 bln bru preggy.tapi setiap kali org tanya.respon sya simple insyallah akan pregnant bila sampai waktunya...doakan tau.itu je ayat sya xkiralah spe tanya pon.lagi ayt org dh berisi ke ?? Sya akan jawab aah terisi dah tadi makan nasi kandar πŸ˜…so lama2 org akan faham dan xda tnya2..tu sya lah jenis berapa serius orgnye.sbb nk serius2 buat diri strees buat apa kan..better just layankan buat gurau2 aje.dan sepanjng tempoh blm preggy tuh sya all out dng hsban enjoy hidup berdua all out bejar masak itu ini ..masa byk lapang tuh berdua gunakan beljar dan top up ilmu menjadi suami dan isteri...enjoy praktis build keluarga dng ilmu agama..baru kita xfocus benda2 xbermanfaat πŸ₯°insyaalah Allah bagi rezeki dan tolong kita hambanyanye ni ONTIME.Yakin

orang ganu ke sis😊.. hihi.. sy 5 tahun kawen.. letih ngan soalan2 tu.. sampai 1 tahap mcm malas nk jumpe org duk tny tu.. buat xtahu.. smpai sy redho..nk kte ade cyst xde.. period xteratur.. gemuk.. tp sy xp check kat swasta.. sbb mls nk hadap ngn proces2 tu.. masa lg.. duit lg.. kalau kerajaan mesti byk appt kan.. duit xramai.. jadi redo jela.. tp bila niat nk p.. pkp plk sis.. pastu hold dulu.. skli sakit blkg ngan tumit menjadi2 sbb gemuk.. pastu mula rase nk kurus sikit cut air mnis 2 bulan.. start senam 2 bulan.. period jdi normal.. skli lekat.. alhamdulillah skrg 3 bulan dh ank sy.. sy doakan ibu2 & bakal ibu & sedang menunggu saat2 permulaan nk jadi ibu dipermudahkan segala urusan & dapat merasai fasa2 permulaan menjdi ibu hingga melahirkan.. inshaAllah.. Amin3

saya ttc 6tahun dik , bermacam2 mulut orang yang kak dengar hahaha ada yang cakap kak mandul dik mula2 memang stress sangat2 sebab orang suka2 buat cerita padahal dah pergi klinik cek dengan doc kata rahim elok takda apa2 ketumbuhan .. doc sarankan untuk turunkan berat tapi dah turunkan pun still takleh nak pregnant , ikhtiar macam2 tetap takda rezeki so saya ambik keputusan redha jelah kalau belum ada rezeki kan .. alhamdullillah berkat kesabaran saya selama 6tahun Allah makbulkan doa saya pada tahun 2020 .. sekarang tengah pregnant anak kedua due bulan 12 nanti , syukur Allah bagi akak mudah lekat .. happy tu jangan cakaplah kan , inshaallah kalau ada rezeki awak pun akan mengandung juga maybe lambat fikirkan yang positif Allah nak awak enjoy dengan husband puas2 dulu kan ..

faham apa yang awak rasa... org luar tanya2 sy ok lagi tp bila kak ipar dgn mertua asik tnye2 sy xboleh, sy jadi down.. smpaikan sy cakap dgn suami kalau cukup tempoh setahun kite kawin sy xmengandung kite pergi klinik buat test kesuburan... kalau sy xsubur sy izinkan suami kawin lagi 1.. sampai mcm tu tw sy cakap... pastu dalam tempoh sebelum cukup 1 tahun tu mcm2 sy usaha, jaga makan, diet.. pergi urut sengkak peranakan.. lepastu sy amek cuti panjang, sy ajak suami pergi pulau tenangkan fikiran rehatkan badan... 2minggu lepas anniversary pertama sy, sy mengandung... awak yakin lah dengan perancangan Allah s.w.t... cepat atau lambat tu rahsia DIA.. Allah tahu bila waktu yang terbaik utk awk... cuba abaikan kata2 orang, kuatkan semangat ye

sy ngam2 setahun kahwin baru mengandung sis.. mulut org biasa lahhhh mana boleh tutup.. tp dlm tempoh setahun tu sy dgn suami enjoy je.. setiap hujung minggu kami pergi berjalan, kdg lepak2 berdua dkt tepi laut, lepas subuh baru balik rumah.. kami buat je ape2 activitie yg xdpt buat masa sebelum kahwin.. seronok tw.. bile dah ade anak, nak berjalan tu kena fikir byk benda, sesuai ke tak tempat tu nk bwk anak. takut anak xselesa nanti meragam pulak.. lepastu nak balik lewat malam pun risau bila ada anak kecik ni.. dgn skrg yg mcm2 virus ada.. so buat masa ni sis enjoy je dulu.. jgn terlalu fikirkan tentang apa org cakap.. Allah s.w.t sangat2 baik, DIA tau bila waktu yg terbaik utk bagi zuriat dkt sis dan suami 😊😊

Hmm, mulut orang kita takboleh nak tutup. Harini mungkin dia tegur bila nak ada anak, next pula, mungkin akan ditegur bila nak tambah anak. Senang citer, dekat mata diorang kita ni serba tak kena. Ada je benda yang nak ditegur. Yang -ve, puan buang jauh jauh. Kita ambik side yang +ve sahaja. Buat je apa apa yang boleh buat puan happy. Kalau terpaksa buang "orang" dalam circle yang sedia ada, then do it. Bagi say, the smaller the circle, the happier it will be. Kalau puan baca balik prev post puan, ramai mommies yang bagi advise. Instead of fikir orang yang menyakitkan hati, baik kita live our life to the fullest. Dari situ puan boleh nilai baik buruk seseorang. May Allah ease your journey, puan. ❀️

π‘—π‘Žπ‘€π‘Žπ‘ 𝑗𝑒 π‘˜π‘Žπ‘‘ π‘‘π‘œπ‘Ÿπ‘”..π‘šπ‘–π‘›π‘‘π‘Ž π‘‘π‘œπ‘Žπ‘˜π‘Žπ‘›...π‘šπ‘Žπ‘›π‘Ž π‘‘π‘Žπ‘’ π‘™π‘’π‘π‘Žπ‘  𝑑𝑒 π‘Žπ‘‘π‘Ž π‘Ÿπ‘’π‘§π‘’π‘˜π‘–, π‘π‘Žπ‘š 𝑠𝑦...π‘Žπ‘™β„Žπ‘Žπ‘šπ‘‘π‘’π‘™π‘–π‘™π‘™π‘Žβ„Ž π‘ π‘’π‘™π‘’π‘π‘Žπ‘  π‘Žπ‘›π‘›π‘–π‘£π‘’π‘Ÿπ‘ π‘’π‘Ÿπ‘Ÿπ‘¦ π‘ π‘’π‘‘π‘Žβ„Žπ‘’π‘›,..π‘šπ‘Žπ‘ π‘’π‘˜ π‘π‘’π‘™π‘Žπ‘› π‘˜π‘’π‘‘π‘’π‘Ž 𝑠𝑦 π‘π‘Ÿπ‘’π‘”π‘›π‘Žπ‘›π‘‘.. π‘ π‘’π‘šπ‘œπ‘”π‘Ž π‘Žπ‘‘π‘Ž π‘Ÿπ‘’π‘§π‘’π‘˜π‘– π‘π‘’π‘Žπ‘› π‘—π‘’π‘”π‘Ž..

Saya pon mula2 mcm tu… setahun kawin saya gugur.. stress kan org asyik tanya…. Masa awal kawin saya lekat.. tpi masuk minggu 8 sye gugur.. mcm2 saya ikhtiar, minum susu efferty tu sye lekat tpi kuasa Allah juga kan, tpi gugur. Skrg ni nk masuk 2 tahun kawin.. baru saya betul2 lekat alhamdullilah dh 4 bulan preggy.. pada sye jgn terllau stress taw….. enjoy jee rutin harian jgn terllau pikir tu pon boleh jd punca… lpstu cuba ikhtiar apa2 suplmnt utk matangkn telur ovum .. inshallah pasti ada rezeki utk awak. Allah dh tetapkn cepat & lambat je

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan