38 Balas

sy kne 1st mase 6th smpai 8th week..kne bed rest je anything x buat..bareng sje..kecuali ke toilet n solat..then mkn ubt kuat kn rahim..alhamdulillah lps tu okay n now dh 14th weeks..this is 1st pregnancy yg enter 2nd trimester..6 years kmi tggu..doa bnyk2..

sy 1st prgnt ari tu jadi mcm ni bleeding berperingkat dlm 3 mgu mcm tu tp bby ok n xtve..ingt lagi time tu dh bleeding husbnd plak xcident.. alhamdulillah bby kuat dlm keadaan bleeding n kna jga husbnd.. harap 2nd ni bby kuat mcm abg dia.. 😊🤣

Alhamdulillah..beruntungnya sis

Saya sis. Tp bkn bleeding. Just spotting mcm da nak abs period tu. Ade la kena dlm 4-6 kali sepanjang tempoh mengandung ni. Doktor pun xsure kenapa sebab semuanya normal cuma doktor suruh bykkan berehat. Penat pun boleh jd punca. Now saya dah 37weeks.

Sya ada pglmn bleeding. Hari2 bleeding. But kne fikir positif. Jgn buat keje brt n bykkn rehat. lgi satu kena consult dgn doc. Doc bg sya ubt duphaston (kuat rahim). Alhamdulillah rahim makin kuat bln ke3 pregnant dh ok

berapa lama bleeding tu n bleeding mcm period ke sis

Sye pernah beeding dari start tau pregnant smpai 14 minggu. Dan bukan rezeki sye juge.. Dah on dushaston semua pun tetap bleeding jugak... Last2 gugur sbb kandungan tak dpt dislmatkan.. n kena dnc..

VIP Member

Saya 2 minggu bleeding on and off.. dari 10week fresh blood sampai 12week darah mcm color gelap hitam merah gitu tp x banyak.. sekarang Alhamdulillah mcm dah takde kandungan selamat masa bleeding time tu

Saya pernah alami masa dlu.. tapi bleeding msa pregnant ni tak tenttu berapa lama kadang kejap kadang lama...kalau nampak spotting atau bleeding tu cepat2 lah jumpa doc kalau nak kandungan selamat

VIP Member

Sis,kalau ada bleeding cepat2 refer doc.nnt doc akan check. saya masa 8week spotting on off.l then lepas tu masa 11week bertukar dr spotting ke bleeding.akhirnya gugur. takde rezeki saya

Sy dari awal sampai now 13 w... Boleh kata hari2.. And threaten miscarriage.. Now hold keja sampai habis pantang.. Kena fully bed rest.. Hopefully baby selamat sampai bersalin nnt..

masa awl2 n scan kedudukan kantung normal x. sbb sy alpa 2 hari scan. kantung dh trun sikit.

sya sptting kua bnyak smpy dlm 12 week jgk..dh la bby first...sy dktr bgi mkn ubt kuat rhim tp kena bli la..skrg tggu hri nk bslin..tp time sporting tu rzki sy time pkp bole rhat ja

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan