2 Balas

Super Mum

.. like me.. on my 37th weeks jgk. kbsokan saya contraction.. spotting.. pastu pegi hospi.. doctor ckp bukaan dah 2cm.. pastu brmalam lgi d hospital still 2cm lgi.. kbsokanya lgi petang dbwak sdah pegi wad brsalin.. wolopon still 2cm je.. d wad brsalin doc pecah ketuban saya.. smpai lh saya xthan sakit contractionya.. 1 jam lalu.. bukaan dah 4 cm.. brpa minit lgi lalu 5cm.. tp ya Allahhh.. sakit contraction nya xbole bwak bncg.. sakitnyaaa woi.. smpai lh sy menjerit2, teriak dan kena marah dlam bilik brsalin gara2 kesakitan contraction.. pastu smpai lh bukaan 6cm saya dah xthan sdah, saya rasa nak berak lh sgt.. rupa2nya tu lh tnda baby nak keluar sdah.. doctor ckp lama lgi baby keluar sbb baru 6cm.. last2 sya rasa trbrak lh sgt.. saya push.. saya ingat saya trberak.. pastu saya rasa ade sesuatu keras d depan 🤐 saya, saya pegang.. last2 kpla baby lh saya plk tu.. sambil lh saya mnjerit.. paggil doctor.. baru lh deorg panic dan berlarian semua masuk blik tgk keadaan saya.. alhamdulillah sya brsalin normal wolopon kena gunting dan kena jahit.. dan baby sya dlhirkan normal and healthy as well.. alhamdulillah.

Maksudnya rasa nak bersalin time baby nak keluar tu rasa macam nak terberak ke? 😂

VIP Member

Sy. Msa mggu 39 mmg buang dlm. Sblum tu x. Kali ke 3 kot brsma. Esoknya trun tnda. Lusa brslin. 39w 5d.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan