Share pengalaman Bersalin HTA KL, please.

Hi, siapa ada pengalaman bersalin dkt HTA KL, boleh share tak pengalaman? Dari aspek layanan Dr/nurse? Waktu lawatan? Suami boleh masuk labour room ke? Apa apa lagilah yang berkaitan. #seriusnanya #firstbaby #firstmom #ingintahu #pleasehelp #bantusharing

5 Balas
Tulis jawapan

Saya baru bersalin di HTA. So far layanan baik. Nurse pun ckp lembut2 je. Saya duduk third class. Pelawat hanya sorg je boleh masuk. Kena gilir2. Waktu lawatan hanya pukul 4.30-6.30pm (weekdays) 12.30-2pm & 4.30-6.30pm (weekend) Labour room suami boleh masuk tp suami kena buat rtk test dulu dlm tempoh 24jam. Dari segi makanan bagi saya sedap je ๐Ÿ˜ Hospital bersih sbb masih baru. Tandas/bilik mandi ade utk setiap section. Air panas/suam disediakan dlm water dispenser. Utk susunan katil, dia tak lah terlalu ramai berderet dlm 6 katil/4katil mcmtu setiap section.

Baca lagi
2y ago

Saya bawa satu beg besar je utk baju baby sikit, tudung spare, selipar, barang mandi & lain lain.. Sbb kat sana baby saya cuma pakai baju hospital punya. Kalau nak bawa luggage pun boleh sbb saya ade je nampak org simpan luggage dlm locker tepi katil ๐Ÿ˜Š

sy prnh masuk ward ssbb keputihan teruk selama 5 hari. so far best duduk cuma boring๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ sbb brjauhan dgn husb.. so far nurse sume baik2. makan pun kerap tp nasi dy sikit sgt xckup utk sy sbb sy mkn bnyk.. tp tndas dy pun selesa sgt.. sy duduk third class 7B

saya bersalin situ 5 bulan lepas.. so far semua okay.. nurse byk sgt membantu.. satu baru first time jadi ibu.. klau baby nangis dia tanpa henti nurse akan dtg tlg tgkยฒ kan.. nurse semua baik dan friendly

Saya ritu bersalin duduk 2nd class..alhamdulillah okay serba serbi doc nurse semua baik ja makanan pon saya bedal ja semua haha so far takda negative comment dari side saya

TapFluencer

Maaf tiada pengalaman