Positif covid 38w4d

Sepatut nya hari ni sy warded utk czer esok. Tadi swab test positif covid. Doc suruh balik kuarantin kat rumah dulu. Datang warded semula pd 10hb & czer 11hb. Sekarang demam batuk selsema. 2 kali ctg jantung baby alhamdulillah 140. Tapi baby tak seaktif biasa. Sekarang doc suruh monitor pergerakan baby. Mohon sahabat doakan sy & baby kuat.. ni anak pertama.. 10y7m ttc πŸ‘Ά

6 Balas
Tulis jawapan

salam sis..saya pun positive covid. hari ni hari ke 9..rtk saya masih tve walaupun dah habis kuarantin, skng sy 37 mnggu 6 hari, saya tau rasa risau sis tu mcm mna, doa banyak2, sentiasa positif ya..kita kena sihat untuk sambut baby nanti, sebab x mau lah baby kita jangkit covid pla dari kta lps dia lahir, semangat ya sis..sy pun baby 1st ni, selalu ckp dgn bby, tunggu mmy sihat baru keluar..semoga persalinan kita dipermudahkan

Baca lagi
5mo ago

Aaamiiin..semoga kita sentiasa positif dan kuat semangat, serta banyakkan berdoa..

Oo yaa..sy bnyakkan minum air kelapa untuk pecah kahak, sbb kahak tu kental betul..ssh keluar, minum air kelapa terus je cair kahak..limau sunkist sy pernah dgr org cina suruh stimkan dan mnum air limau tu, saya x buat lah sbb sy mkn supplement vit C juga

5mo ago

ye, sunkist klu x kena cara dia akan jadi gatal kat tekak, uncle cina ada ckp mcm tu..mesti jus dia yg dah stim tu, bukan makan mentah, kalau x dia kata akan lebih gatal..kelapa akan jadi gatal juga, tapi saya tambah madu sesudu untuk lembutkan sikit rasa dia masa lalu kat tekak, jadi x gatal sangat..semoga cepat sembuh ya, alhamdulillah sy dah sembuh dan dah negatif covid

In Sha Allah moga dipermudahkan. Harap sis amalkan apa2 untuk redakan batuk tu. Risau czer bila batuk sakit

5mo ago

ye yg tu risau jugak.. arap sembuh sepenuh nye sebelum czer.. terima kasih πŸ₯°

Risaunya dengan covid makin meningkat..saya pun tgah tggu tarikh 19/12 serah diri..risauu

5mo ago

moga Allah lindungi kita semua. inshaa Allah

sis amalkan mkn oren sunkis..baik utk batuk2..

5mo ago

baik.. terima kasih

Semoga dipermudahkan urusan sis . Amin .

5mo ago

aamiin yra.. terima kasih πŸ₯°