23 Balas

sy sblum nie mkn zincofer pastu tekak xboleh terima sb muntah dan bau ubt tu truk sngt..skrg tukar zincofer ke iberet..alhamdulillah blh telan

Nurse kk saya suggest makan ubat before tidur, so takda la rasa mual mual tu. Tapi ikut cara la 2 jam selepas last makan baru makan ubat tu

TapFluencer

Saya pun mula² rasa nak muntah juga. Tapi kalau mommy kerap sangat muntah lepas tu tak boleh telan boleh minta tukar folic acid dekat kk.

Saya mintak tukar dengan nurse sebab lepas makan jadi mual. Nurse akan bagi ubat lain kalau tak sesuai

sya pun mkn zincofer, alhamdulillah sesuai xmuntah apa, makan ubt dgn air oren sunquick tanpa gula

pernah mkn..sama la mujtah smpi jd gastrik truk..doc stop bg zincofer..tukar iberet baru ok

VIP Member

zinkofer mmg mcm tu . rasa die meloya kan😂 tp die cpt naikkn hb . try mkn mlm sblm tido

Makan ubat dgn air masam2 macam air limau/sunquick tanpa gula. Sy minum air pati delima gulsan.

Yup betul 😁 kalau ada gdm, jangan minum selalu ye, air masam2 lain pun boleh je

Cuba tukar makan malam sblm tidur. Saya makan pagi pun takboleh, jadi pening, muntah-2.

saya ambil 2 jam lepas makan. kalau saya ambil sebelum makan memang muntah dan pening..

Soalan popular

Artikel Berkaitan