Mimpi pelik pelik

Hi semua , sy dri awl prgnant sampai skrg selalu mmpi pelik2 . Terasa sangat mende tu terjadi real masa sekarang . Dah laa mimpi tu selalu dengan suami sekali . Kdg kdg jadi takut je . Bila tidur kejap pun boleh mimpi yang bukan bukan . Hm normal ke ye ? Ada yang sama ke ? Ada cara ke xnak bagi mimpi yang bukan bukan macam tu ? Selalu mimpi seram dengan sedih jee. Hmmm#ingintahu #firstbaby #seriusnanya #1stimemom #jangandibully

18 Balas
Tulis jawapan

masa saya 6week selalu mimpi pelikยฒ.. dengar pelikยฒ.. sampai kene ludah pontianak org kata kat badan. start dari tu, suami buatkan air yassin.. setiap kali sebelum tido je mesti minum air yassin tu lepas tu suami akan usap perut sambil bacakan ayat kirsi dgn 3 kul . dan setiap perbuatan yg saya buat mesti saya baca bismillah. nak buka tutup pintu. nak bukak tutup tingkap ke. alhamdulillah lepas amalkan, dah takde langsung mimpi atau dengar atau kene bukanยฒ.. baby first.

Baca lagi
TapFluencer

Ibu hamil memang kena berjaga-jaga even ibu saya selalu pesan lagi-lagi jika keluar malam kena selalu berhati-hati. Selalu amalkan surah al-fatihah atau doa yang boleh menjadi pendinding lebih-lebih lagi sebelum tidur. Moga bermanfaat buat kita bersama ๐Ÿ˜Š

sama lah.. tp sy perasan klau sebelum tido sy xbaca ayat kursi msti akn dpt mimpi pelik2, kdg2 mimpi husband curang /kawin lain.. kdg2 mimpi psal janin, bleeding terok la besalin xckup bulan la.. klau bca ayat kursi mmg xdpt mimpi apa pun, lena ja tido

3y ago

sama lah..sy mmpi mcm ni jgak..hmmm..dh baca doa n ayat qursi pn mimpi plik2 jgak..

Sama. Masa tri2. Lepas tu terus beli zikir ruqyah plug in. Pasang waktu tidur. Alhamdulillah dah takde dah sampai sekarang. Now dah 38w. Tunggu hari je. Still pasang audio tu hari2. Tak kisahla pukul berapa pun. Asalkan ada pasang dalam 1 hari

Sy pun dah start mimpi pelik2 yg x masuk akal.. Mimpi keluarkan janin sbb nak tgk jantungnya berfungsi tak pastu masukkan dalam perut balik.. ๐Ÿ™„.. Td mimpi husb jual ular rebus sy pulak yg potong2 ular tu. Tiba kat kepala sy takot.. Hmmm

Sy dua kali pregnant. Awal2 pregnant mesti mimpi husband kawen lain ๐Ÿคฆ๐Ÿปโ€โ™€๏ธ. Smpai suami ckp bg hint ke ni kt dia ๐Ÿคฃ๐Ÿ˜ค. Mimpi seram pun ada smpai husband kena kejutkan sbb mengigau.

3y ago

yelaa sama laa dengan sy selalu mimpi macam tu. suami kawen lain . dah laa pjj. suami balik pun hari minggu takpun dua minggu sekali baru balik . tah laa agak nyaa sy yg overthinking kot .

Pasang radio ayat al quran sis,,saya awal prgnnt pun sllu mmpi pelik lps psng ayat al quran dlm rmh alhamdulillah dah jrng mmpi plik.sblum tido amalkn 3 qul, ayat kursi dgn doa tido

kalau sy, sy mimpi sedih2 pastu sampai ngigau menangis berjurai air mata tersedu2 sampai husband bangun tanya kenapa. Explain lah sambil tersedu2 bantal basah dgn air mata.

sya pun semlm mimpi pelik2 ...mimpi keluar darh tu kaki ank sya keluar ..tapi msa tu x ckp bln tkt nya mimpi mcm tu...harap2 baby sya dlm perut sya sihat smpai bersalin...

3y ago

aamiin. harapnya takde apa apaa laa . kena byk byk berdoa .

sy pn mcm tu kalau peknen je mst mmpi y pelik2.. biase berkaitan bb dlm perut..seram2..sblm tdo bce doa dlu pastu pasang ruqyah.. insyaAllah